Şakak Dolgusu

Şakak Dolgusu

Şakak Dolgusu

Şakaklarda meydana gelen hacim kaybı problemlerini ortadan kaldırmak için ve çökmelerin düzeltilebilmesi için ameliyatsız olarak şakak dolgusu yapılır. Bir çeşit estetik operasyondur. Özellikle yaşın ilerlemesi ile meydana gelen kırışıklık çizgi ve çökmez problemleri yaşayan kişiler tarafından bu uygulama çok tercih edilir. Şakak kısmı bozulmaya diğer bölgelere kıyasla daha yatkındır. Bu sebeple cilt tipine uygun işlem yapılmalı ve son derece dikkatli olunmalı. Yanlış şekilde yapılan tedavi daha kötü bir görünüm oluşturabilir. Etkin ve başarılı sonuçlar için uzman hekimler tercih edilmelidir. Tam donanıma sahip klinikler tercih edilmelidir.

Şakak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yaşlılık ile beraber ortaya çıkan ciltteki çökmeler zamanında müdahale edilmez ise daha kötü görünüm meydana gelebilir. Bağ dokularındaki değişmeler, kas zayıflamaları, kemik erimeleri, yağ dokusunun azalması ciltte bozulmalara neden olur. Dermal dolgu enjeksiyonu sayesinde yapılan uygulamalar ile cilt yeniden şekillendirilir. Eski hacmini kazanması amacıyla şakak dolgusu yapılır. Cildin uyuşturulması ile başlayan işlemde hasta herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Lokal anestezik kremler sürülerek 15 dakika beklenmesi gerekiyor. İlgili bölge uyuşturulduktan sonra ihtiyacı uygun miktarlarda dolgu malzemesi cilde enjekte edilir. İşlem yaklaşık 15 dakika ile 30 dakika arasında sürer.

Şakak Dolgusu Sonrası

Uygulama bittikten sonra ilk 24 saat içinde kişi duş almamalı ve bir günlük süre diliminde spor yapmamalı. Herhangi bir yanlış hareket sonrasında dolgu kayabilir ve ciltte asimetrik görünüm meydana gelebilir. Sağlığa zararlı olan maddeler kullanılmamalı bol su içilmelidir. Güneşin zararlı etkisinden korunmak için güneşe çıkılmamalıdır. Dolgu hücreler ile uyum sağlayan gerekli sürelerde cilde ekstra önem verilmelidir. Detaylı bilgi için https://www.dryusuftopal.com/sakak-dolgusu/internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER