Safir Pırlanta Küpe

Safir Pırlanta Küpe

Safir Pırlanta Küpe
banner72

Safir, göz alıcı bir taş olmakla birlikte farklı takılarda da harika durmaktadır. Aynı zamanda düğünlerde kullanılan geleneksel değerli taşlardan olan safirin kötü ruhları uzak tutan taş olduğuna inanılmaktadır. Safir pırlanta küpe tasarımları her zaman popüler olmayı başarmış olan takı seçenekleri arasında yer almaktadır. Bu kapsamda safirin farklı takılarda da sıklıkla tercih edildiği bilinmektedir.

Safir, alüminyum oksitten oluşan bir özel bir taştır. Safirin renkleri beyazdan koyu maviye kadar değişmektedir.Safir bazen kırmızımsı veya yeşilimsi tonlar sergiler. Çoğu safir, basamaklı kesim adı verilen değiştirilmiş bir kare şekliyle kesilmektedir. Ancak oval veya dikdörtgen gibi daha karmaşık şekillerde de bulunabilirler.Safir pırlanta küpe modelleri de farklı kesimlerden oluşan safirlerin kullanıldığı takılardır.

Safirlerde mavinin tonu, kristal yapıdaki eser miktarda demir ve titanyum safsızlıklarından ortaya çıkmaktadır. Burada ne kadar fazla demir ve titanyum varsa, renk o kadar koyu olur. Bununla birlikte, saf korindon renksiz ve cam gibi şeffaftır. Bundan dolayı safir takı sektöründe kullanılırken farklı aşamalardan geçer. Şayet siz de safir pırlanta küpeleri incelerseniz https://www.emajewellery.com.tr/safir-pirlanta-kupe internet sayfasını ziyaret etmelisiniz.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2022, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER