Özel Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır? Neleri Kapsamaktadır?

Özel Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır? Neleri Kapsamaktadır?
banner72

Anlaşma kapsamında faydalanılan sağlık hizmetlerini garanti eden sigortaya özel sağlık sigortası denir. Beklenmedik hastalık ya da kaza sonucu ortaya çıkan ve tedavi gerektiren sağlık hizmetlerinin karşılanmasıdır. Özel sağlık sigortası kapsamında tüm hizmet giderleri de temin edilir. Özel sağlık sigortası fiyatları, faydaları ve neleri kapsadığı yazımızda mevcuttur.

Özel Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Konu sağlık olduğu zaman hayati önem taşımaktadır. Hiç beklenmedik bir anda bir kaza olabilir ya da sağlık sorunu yaşayabilirsiniz. Bu nedenle özel sağlık sigortası sizin ve yakınlarınız daha iyi şartlar altında tedavi olabilir. Özel sağlık sigortasını yaptırabilmek için en yakın sigorta şirketini bulup bilgi alabilirsiniz. Firmamız bu konuda size her konuda yardımcı olarak özel sağlık sigortanızı yapacaktır.

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Özel sağlık sigortası kapsamında tedaviler yatarak ve ayakta olarak işlem görür. Her iki tedavi yönteminin karşıladığı kapsam alanları da farklıdır.

Yatarak yapılan tedavi kapsamında;

1- Ameliyat

2- Limit dahilinde yapılan protez

3- Ameliyatta kullanılan malzemeler

4- Trafik kazası sonrası ortaya çıkan diş tedavisi

5- Yoğun bakım giderleri

6- Yurt dışı tedavi teminatı

7- Kemoterapi ve radyoterapi

8- Ambulans hizmet giderleri

9- Evde bakım tedavisi

10- Ameliyat sonrası fizik tedavi

11- Rehabilitasyon

12- Hamilelik ve doğum

​​​​​​Ayakta yapılan tedavi kapsamında;

1- Muayene her türlü doktorun koyduğu tanı ve tedavi

2- Hastalık sonrası tedavi için verilen ilaç

3- Teşhis sonrası doktorun istediği tahlil ve röntgen

4- Fizik tedavisi sonrası masraf

5- MR, tomografi ve sintigrafi

Özel Sağlık Sigortası Kaç Liradır?

Özel sağlık sigortasının fiyatları yapılan acentelere, kapsamına ve anlaşmasına göre değişir. Bu nedenle özel sağlık sigortası için net bir fiyat verilmez. Yine de özel sağlık sigortası için ortalama bir fiyat verilebilir. Bu ortalama fiyatlar ise 3000 TL ile 25000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Fiyat aralığının bu kadar çok olma sebebi ise sigortaların içerdiği faktörlerdir. Her sigortanın kapsamı ve içeriği farklı olduğundan fiyatlar genellikle değişir. Fiyat almak ve bilgi edinmek için firmamızla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Özel sağlık sigortası hakkında daha fazla bilgi almak için https://www.tamamlayicisaglik.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER