Origami Kâğıdı

Origami Kâğıdı

Origami Kâğıdı

Origami kâğıdı, Japonca bir kağıt katlama şeklidir. Genellikle "Kâğıt Mimarisi sanatı" olarak tanımlanır. Origami 1000 yılı aşkın bir süredir uygulanmaktadır ve en eski yazılı belgeleri 12. yüzyıla kadar uzanır. Origami, keşişler tarafından Budist yazıtlarını uzun yolculuklarda yanlarında taşıyabilecekleri veya güvenli bir şekilde saklanabilecekleri basit şekillere dönüştürmek için kullanılan karmaşık bir süreç olarak başladı. Bugün, katlanmış kâğıt duvar askılarından, hayvanlardan, teknelerden ve hatta insanlardan güzel bir şeyler yapmak isteyen herkes origamanin keyfini çıkarabilir!

Origami Kağıdı Ne İşe Yarar?

Origami kâğıdı ("katlama kâğıdı" olarak da bilinir), origami veya kâğıt katlama yapmak için yaygın olarak kullanılan bir kâğıt türüdür. Origami, "tek parçadan yapmak" anlamına gelen Japonca bir kelimedir. Origami, yaş veya beceri düzeyi ne olursa olsun herkesin zevk alabileceği çok yönlü bir sanattır.

Origami kâğıdı, kağıt, kumaş ve plastik gibi çeşitli malzemelerden yapılır. Farklı malzemeler, origami kâğıdına dayanıklılık ve esneklik dâhil olmak üzere farklı özellikler verir. Kağıt, origami için kullanılan en yaygın malzemedir ve genellikle origami kağıdı için kullanılan malzemelerin en ince ve en esneğidir. https://www.guvensanat.com/origami-kagidi sitesinden hizmetler alabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER