Mayıs Ayında Yapılabilecek Etkinlikler

Mayıs Ayında Yapılabilecek Etkinlikler

Mayıs Ayında Yapılabilecek Etkinlikler
banner72

Mayıs ayının gelmesiyle birlikte havalar yavaş yavaş ısınmaya başladı. Kışın o kasvetli havası geride kalırken, bahar tüm enerjisiyle birlikte bizi kucaklıyor. Mayıs ayında toprak yavaş yavaş uyanmaya başlar. Ekilen bitkiler yeşerir, böcekler ortaya çıkar. Sanki tüm doğada bir yenilenme, yeniden doğma olur.

Etrafımızdaki her şey bu denli dönüşürken insanoğlu da psikolojik olarak yenilenir. Yapılan araştırmalarda, güneşli havaların insan üzerindeki olumlu etkiye sahip olduğu görüldü. Güneş ışığı ile birlikte serotonin miktarının artar ve bu sayede kişiler daha mutlu hisseder. Yani ne kadar güneş ışığı, o kadar mutluluk.

Bahar Aylarında Açık Hava Etkinlikleri Nelerdir?

Bu yıl sıcak havalar ülkemize biraz geç geldi. Bütün bir kışı evde kapalı olarak geçirmiş olan insanlar havaların ısınmasıyla birlikte kendilerini sokağa attı. Ailesiyle veya arkadaşlarıyla vakit geçirmek isteyenler etkinlik arayışlarına girdi. Peki, mayıs ayında yapılabilecek etkinlikler neler?

Etkinlik denilince akla gelen ilk şey piknik yapmak oluyor. Açık havanın tadını çıkarırken bir yandan da lezzetli yemeklere kimse hayır demez.

Doğa yürüyüşüne katılmak en huzur veren etkinliklerden biridir. Şehrin gürültüsünden ve stresinden uzaklaşmak herkese iyi gelecektir.

Kamp yapmak mayıs ayında yapılabilecek etkinliklerden bir diğeridir. Tecrübesiz olanlar için biraz zorlayıcı olabilir. Macera yaşamayı sevenlerin mutlaka deneyimlemesi gerekiyor.

Açık hava sineması, film izlemeyi sevenlerin kaçırmaması gereken bir etkinliktir. Yaz aylarında hemen hemen her şehirde yapılır.

Denizi sevenler için yelkenli gezisine çıkmak etkinliklerin belki de en güzeli. Denizin o huzur veren görüntüsü ve tertemiz havası insanı hayran bırakıyor.

Kapalı Alanlarda Yapılabilecekler

Mayıs ayının yağmurlu günlerinde dışarıda vakit geçirmek mümkün olmaz. Açık hava etkinliklerinin yanında kapalı alanlarda yapılabilecek etkinlikler de mevcuttur. Tiyatroya veya sinemaya gitmek bunların başında gelmektedir. Müzeleri gezmek kaliteli vakit geçirmek isteyenler için iyi bir tercih olacaktır.

İstanbul'un cazibe merkezi Üsküdar'da yer alan Nevçarşı Üsküdar alışveriş merkezi kapalı alanlarda vakit geçirmek istediğinizde imdadınıza yetişiyor. Sinema salonu vizyona giren en yeni filmleri sizinle buluşturmak için hazır bekliyor. Yemek yiyip alışveriş yapabileceğiniz bu mekanda sık sık düzenlenen etkinliklerle de hoş vakit geçirebilirsiniz.

Açık ve kapalı alanlardaki etkinlikleri incelemek için https://nevcarsiuskudar.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER