Kuzeykent İlkokulu öğrencileri Azerbaycan gezisinden döndü

Kuzeykent İlkokulu öğrencileri, işledikleri konudan esinlenerek Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Başkanı İlham Aliyev'e bir mektup yazmıştı.

Kuzeykent İlkokulu öğrencileri Azerbaycan gezisinden döndü
banner72

Kuzeykent İlkokulu 4-A sınıfı öğrencileri ve öğretmenleri bu sebeple Cumhurbaşkanı Aliyev tarafından Azerbaycan'a davet edildi. Kuzeykent İlkokulu 4/A sınıfı öğrencileri; sınıf öğretmeni Naim Kayıkçı, özel eğitim öğretmeni Sema Ilgaz, Müdür Yardımcısı Erhan Kalaycı, Okul Müdürü Ümit Yürücüoğlu ve kafile başkanı olarak İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Demirkıran refakatinde 11-16 Nisan tarihleri arasında Bakü ve Karabağ'da Başkan İlham Aliyev’in misafiri oldu.

Gezide Türk Şehitliğini ziyaret eden kafile, şehitlik anıtına çiçek bıraktı. Ardından, Haydar Aliyev Adına Modern Eğitim Kompleksi’nde Azerbaycan Milli Eğitim Bakanı Emin Amrullayev ile bir araya geldi. Bakan Amrullayev, öğrencilerle sohbet ederek onlara çeşitli hediyeler verdi. Öğrenciler daha sonra 3 No’lu Çocuk ve Gençlik Merkezini, Haydar Aliyev Merkezi ve Müzesini, Askeri Ganimetler Parkını, İçerişehir’i (Suriçi), Fuzuli ve Şuşa’yı gezme, tanıma fırsatı elde etti.

Kuzeykent İlkokulu kafilesi, 30 yıl sonra işgalden kurtarılan Karabağ topraklarını da ziyaret etti. Kardeş ülke Azerbaycan’ın kültür başkenti, kadim şehir Şuşa’yı tanıyan öğrenciler, Şuşa ve Fuzuli’de yapılan tahribata yakından şahit oldu. Şuşa'da bir gece konaklayan kafile, basın mensuplarıyla bir araya geldikten sonra Türkiye’ye geri döndü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER