KuzeyFest’ten muhteşem final

Türkiye’nin en mutlu ve yeşil şehri Sinop; KuzeyFest ile 4 gün boyunca maNga'dan Gazapizm'e; Sagopa Kajmer'den Buray'a; Edip Akbayram'dan Pentagram'a müziğin yıldızlarına ev sahipliğini yaptı

KuzeyFest’ten muhteşem final
banner72

Türkiye’nin en mutlu ve yeşil şehri Sinop; KuzeyFest ile 4 gün boyunca maNga'dan Gazapizm'e; Sagopa Kajmer'den Buray'a; Edip Akbayram'dan Pentagram'a müziğin yıldızlarına ev sahipliğini yaptı.

2019 yılında ilk kez gerçekleşen, pandemi nedeniyle verdiği bir yıl aranın ardından yaza bir kez daha damga vuran KuzeyFest'e, 4 günde toplamda 34 bin müziksever katıldı.

 Pandemi kuralları nedeniyle katılımcı sayısının sınırlı tutulduğu, maske-mesafe-temizlik kurallarının maximum seviyede uygunlandığı dört gün boyunca müzikseverler güvenli bir festival deneyimi yaşadı.

PERA'DAN TEPKİ

Festivalin son gününde sahne alan rock müziğin önemli temsilcilerinden Pera sahneden kadın cinayetlerine, hayvanlara eziyet edenlere ve ormanları katledenlere ses yükseltmeye davet etti. Pandemi sonrası ilk konserini KuzeyFest'te veren ekip; sahneleri çok özlediklerini, bir daha bu kadar ayrı kalmamayı umduklarını söyledi. Ardından alanı dolduran binlerce kişiye gerçek bir rock müzik ziyafeti çekti.

KAPANIŞ EMRE AYDIN'DAN

4 gün boyunca mavi ve yeşilin buluşma noktası Sinop'ta katılımcılarına gerçek bir festival deneyimi yaşatan KuzeyFest'in kapanışını pop-rock müziğin yıldız ismi Emre Aydın yaptı. Aydın her biri hit olmuş şarkılarını hayranlarıyla büyük bir coşkuyla hep bir ağızdan söyledi.

BÖLGE ESNAFINDAN TEŞEKKÜR

Festival ile birlikte bölge esnafı da festival yönetimine teşekkür etti. Katılımcıların ilgisinden son derece memnun olduğunu söyleyen Sinop efsanesi festivalin gelecek yıllarda da devam etmesini istedikleri temennisinde bulundu. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER