KAS-DER Nuri Paşa’yı kabri başında andı

Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER), yerli ve milli silah sanayisinin temellerini atan Kastamonulu Nuri Killigil Paşa’yı Edirnekapı Şehitliği’ndeki mezarı başında andı.

KAS-DER Nuri Paşa’yı kabri başında andı
banner72

Anma programına KAS-DER Genel Başkanı Remzi Şen, Genel Başkan Vekili Kubilay Salihvatandaş, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Çamur, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Hamide Tarhan Ertaş ve yönetim kurulu üyeleri, KAS-DER Şube Başkanları Ramazan Aksu, Kemal Kebapçı, Erol Şahin, Esenler Gençlik Kolları Başkanı Ersin Bütün katıldı.

“KAHRAMAN HEMŞEHRİLERİMİZİ ANMAK BİZ TORUNLARININ EN ÖNEMLİ GÖREVİ”

Tarihçi Yazar Şeref Yumurtacı’nın Nuri Killigil Paşa’yı anlatımıyla başlayan anma programında, Fulya Camii İmamı ve Kas-Der Genel Başkan Danışmanı Hasan Osmanoğlu tarafından Kur’an-ı Kerim okundu. Ardından program, Kas-Der Genel Başkanı Remzi Şen’in konuşmasıyla devam etti.

KAS-DER’den yapılan yazılı açıklamada; “Yerli ve milli silah sanayisinin temellerini atan, ülkemiz için şehit olan Kastamonulu Nuri Killigil Paşa’yı anma programını önceki gün saat 14.00’da Edirnekapı Şehitliği’nde mezarı başında gerçekleştirdik. Ülkemiz ve bizler için hayatını veren kahraman hemşerilerimizi anmak biz torunlarının en önemli görevlerinden birisidir. Biz de bunu, bu görevi KAS-DER olarak mezarı başında dualar ile anarak yerine getirdik” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER