Karavanlar meydanda, turistler makamda

Kamp için Kastamonu’yu tercih eden karavan grubu, Araç’tan giriş yaptıkları Kastamonu’da dün il merkezine ulaştılar

Karavanlar meydanda, turistler makamda
banner72

Kamp için Kastamonu’yu tercih eden karavan grubu, Araç’tan giriş yaptıkları Kastamonu’da dün il merkezine ulaştılar. Bugün Daday’da olacak karavan grubu, daha sonra diğer ilçelerimizi gezecek.

Karavan grubu, önceki gün Araç Fındıklı Yaylası’nda kamp yaptı.  İncelemelerde bulunmak üzere Araç ilçesine giden Vali Avni Çakır, karavancılar ile Fındıklı Yaylası’nda karşılaştı. Burada karavancılarla sohbet eden Vali Avni Çakır, onları makamına davet etti.

Bu davet üzerine dün sabah saatlerinde Kastamonu il merkezine gelen grup, Vali Avni Çakır’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Kastamonu’daki programları ve karavan turizmi üzerine Vali Avni Çakır’ı bilgilendiren heyet, ilerleyen süreçte Kastamonu’da geniş katılımlı karavan kampı yapma isteklerini Vali Çakır’a ilettiler. Bu talebe oldukça sıcak bakan Vali Avni Çakır, geniş katılımlı karavan heyetini Kastamonu’da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyacaklarını söyledi ve bu yönde bir çalışma başlatılabileceğini ifade etti.

Vali Avni Çakır’a sıcak ilgisinden dolayı teşekkür eden karavan grubu, daha sonra Cumhuriyet Meydanı’nda Kastamonu hatırası için objektiflere poz verdi. Dün gün boyu il merkezini gezen heyet, bugün ise Daday ilçemizde olacak. Karavan grubu daha sonra sırasıyla Azdavay, Pınarbaşı, Cide, Amasra, Bartın, İnebolu, Abana ve Küre Dağları’nda kamp yapacak.

Kastamonu izlenimlerini karavancıların yer aldığı sosyal medya hesaplarında yayınlayacaklarını ifade eden grup, bu programın daha geniş katılımlı karavan kampı için de ön inceleme anlamı taşıdığını ifade ettiler. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER