Filo Kiralama Avantajları Carvento’da

Filo Kiralama Avantajları Carvento’da

Filo Kiralama Avantajları Carvento’da

Yaz mevsimi deyince pek çok kişinin aklına deniz, kum ve güneş gelir. Doğal olarak yaz tatili planları daha kış aylarında yapılmaya başlanır. Daha aylar önce tatil planlarını yapan ve tatil günlerini heyecanla bekleyenler için en önemli konular arasında ilk sırada şüphesiz ulaşım gelir. Carvento araç kiralama hizmetlerinden yararlanmak en güzel yaz turizmi noktalarına konforlu ve güvenli bir şekilde ulaşma imkanı verir. Ülkemizdeki yaz turizmi günübirlik ziyaretler için de konaklamalı tatiller için de uygundur. Siz de yaz tatili planlarının değişmez ve konforlu bir parçası olarak Carvento araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilir, planlarınız doğrultusunda birbirinden keyifli tatil lokasyonlarını keşfetme ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Carvento bireysel araç kiralama hizmetlerinin yanı sıra filo kiralama hizmetleri de verir. İstanbul filo kiralama hizmetleri açısından talebin yoğun olduğu illerimiz arasında yer alır. İstanbul filo kiralama hizmetleri gibi diğer illerimizdeki filo kiralama hizmetleri fiyatları da pek çok kriter değerlendirilerek belirlenir.

Araç kiralama hizmetlerine bireysel olarak da ticari ve kurumsal olarak da sıklıkla ihtiyaç duyulur. Bu yüzden araç kiralama hizmeti kapsamında pek çok farklı alternatif sunulur. Filo araç kiralama; araçların satın alınması gerekliliğini ortadan kaldıran ve ihtiyaçları karşılamaya en uygun özellikteki araçları hem uzun süreli hem ekonomik fiyatlarla kiralama imkanı veren bir araç kiralama hizmetidir. İstanbul filo kiralama hizmetlerine yoğun talep gösterilen şehirlerimiz arasında ilk sıralarda gelmekle birlikte diğer şehirlerimizde de filo araç kiralama hizmetlerine büyük ilgi gösterilmektedir.

Filo araç kiralama hizmetlerinden yararlanmak, işletmelere ulaşım ihtiyaçlarını araç satın alma gerekliliği doğmadan karşılama imkanı sunar. Böylece farklı ölçeklerdeki işletmeler araç satın almak için ayırmak zorunda oldukları sermayeyi işlerini büyütmeye yönelik kullanma avantajından yararlanabilirler. Eğer araçların yenilenmesini gerektirecek şekilde ihtiyaçlar değişir ve gelişirse araç satışı yapmak ve ikinci el değer kaybı riskiyle karşılaşmak zorunda kalmazlar.

Filo araç kiralama hizmeti karşılığında ödenecek olan kiralama bedeli sabit taksitler şeklinde aylık olarak ödenir. Bu yüzden işletmelerin araç satın almak ve ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak için toplu nakit çıkışı yapmaları gerekmez. Aylık sabit taksitler şeklinde ödemeler yaparak üstelik vergi avantajlarından yararlanarak ulaşım gereksinimlerini karşılayabilirler. Filo araç kiralama hizmetinin sağladığı pek çok avantaj nedeniyle her geçen daha fazla sayıda işletme araç satın almak yerine ulaşım ihtiyaçlarını filo araç kiralama hizmetiyle karşılamayı tercih etmektedir.

Araç Kiralama İle İşletmenizin Karlılığını Arttırın

İşletmelerin araç satın almaları durumunda KDV bir maliyet unsuruna dönüşür ve KDV indiriminde kullanılması söz konusu olmaz. Filo araç kiralama hizmet bedeline ilişkin KDV tutarı ile KDV indiriminde kullanılabilir. Filo araç kiralama hizmetinin diğer bir avantajı filo araç kiralama hizmetine ilişkin henüz vadesi gelmemiş ileri tarihli kiralama bedellerinin işletme mali borçları arasında görülmemesidir. Bunun sonucunda finansal kurumlar nezdinde işletme daha güçlü bir bilançoya sahip olur.

Sektörünün öncü isimleri arasında yer alan Carvento araç kiralama hizmeti almak isteyen bireysel ve ticari müşterilerine pek çok farklı avantajdan yararlanma imkanı verir. İşletmeler filo araç kiralama hizmetinden yararlandıklarında araç satın almanın gerektirdiği araç tescil ücreti, vekalet ücreti ve trafik müşavirliği gibi zorunlu masraf kalemlerinden kurtulurlar. Trafik sigortası, kasko sigortası ve Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri araç kiralama hizmetini veren şirket tarafından karşılandığından araç kiralama hizmeti alan işletmeler için bir yük olmaz. Bunlara ek olarak araçların yazlık ve kışlık lastik ücretleri ile periyodik bakım ücretleri de işletmelerin karşılaması gereken mali bir yük olmaktan çıkar. Filo araç kiralama hizmetlerinin diğer bir avantajı aldıkları filo kiralama hizmetine ilişkin faturaların tamamının işletmeler tarafından bir gider kalemi olarak gösterilebilmesidir.

İşletmeler filo araç kiralama hizmetinden faydalanmaları durumunda araç sahibi olmanın beraberinde getirdiği sigorta, bakım onarım ve diğer masraflar için kullanmaları gereken sermayeden tasarruf eder, bunları işlerini büyütecek yatırımlara yönlendirebilirler. Kiraladıkları araçların bakım onarım işlemleri ile araç muayenesi Carvento tarafından karşılanır. Bu sayede söz konusu işlerin takibini gerektiren operasyonel süreçlerden de kurtulma imkanı elde ederler. Tüm bu etkenler göz önünde bulundurulduğunda filo araç kiralama hizmeti almanın yalnızca kiralanan araçların aylık kira bedelinin ve yakıt bedelinin karşılanmasıyla ulaşım ihtiyaçlarını hızlı, konforlu ve kaliteli bir şekilde karşılamanın en kolay yolu olduğunu söylemek mümkündür.

Carvento’dan araç kiralama hizmeti alan bireysel ve ticari müşteriler, araç kiralama hizmeti aldıkları süre boyunca en kaliteli ve kapsamlı hizmetlerden yararlanma imkanına sahiptir. Türkiye genelinde Carvento’nun 360 adet anlaşmalı servis noktası bulunduğu gibi Carvento 7/24 Assistance hizmeti de sunar. Bu sayede Carvento müşterilerinin ihtiyacı olan her an, en hızlı desteği sağlama konusunda haklı iddiaya sahip bir marka olmayı başarır. Carvento anlaşmalı lastik servisleri aracılığıyla müşterilerine lastik depolama ve değişim hizmetleri de sunar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER