Dekorasyonda Yeni Dönem: Dijitalya.com.tr

Dekorasyonda Yeni Dönem: Dijitalya.com.tr

Dekorasyonda Yeni Dönem: Dijitalya.com.tr

Dijital baskının yaygın şekilde kullanılması kaliteli ürünlere düşük maliyetlerle ulaşılmasına olanak sağladı. Özellikle dekorasyon alanında yeni bir dönemin kapılarının aralanmasını sağlayan dijital baskı, farklı modelleri için çok sayıda seçenek sunuyor. Dijital baskıda kağıt, metal, kumaş, deri, folyo, cam ve plastik gibi malzemeler kullanılabililiyor. Uv baskı seçeneği ise insan sağlığı açısından önem taşıyor. Dijital baskıda dikkat edilmesi gereken noktalar bulunuyor. Tasarımın kişiye özel olması, farklı alanlarda kullanım imkanı sunması, sağlıklı ve modern bir görünüm sağlaması gibi avantajları dijital baskının tercih edilmesinde etkili oluyor.

Lightbox fiyat için öneriler

Dijital baskının yeni nesil modeli lightbox baskı için maliyet seçenekleri değişiklik göstermektedir. Lightbox baskı kumaş üzerine yapılmaktadır. Led ışıklar ile aydınlatma sağlanır. Yüzde 100 polyester özelliğine sahip kumaş kullanılması gerekmektedir. Ayrıca, uv baskıya da uygun olması tercih sebebi olarak değerlendirilebilir. Led ışıkların kullanımından dolayı maliyeti düşürmek için boyutlar önem taşır. Tek taraflı lightbox fiyatlarının eni ve boyuna göre fiyatı belirlenir. İşletmelerde kullanılan lightbox baskı modeli ayaklı olandır. Tabela olarak da kullanılabilen lightbox baskı farklı led ışıkları ile aydınlatma da sağlamaktadır. Lightbox baskı ürünlerini sipariş etmeden önce kullanım amacının belirlenmesi gerekmektedir. Eğer tabela yerine kullanılacaksa aydınlatma vazifesi göreceği hesap edilmelidir. Mekana en uygun lightbox modeli kullanılmalıdır. Özel bükümlü lightbox fiyatları daha yüksek olacaktır. Lightbox için kullanılacak olan kumaşın ışığı geçirecek yapıda ve beyaz olması gerekmektedir. Kumaşın üzerine özel mürekkeple baskı işlemi yapılabilir.

Dijital baskı duvar kağıtları için öneriler

Duvar kağıtları uzun yıllar boyunca kullanılabilecek dekorasyon ürünleri olarak değerlendirilir. Bu nedenle dijital baskı duvar kağıdını belirlemeden önce sıkılmayacağınız bir görsel seçilmesi tavsiye edilir. Canlı bir görünüm sunacağı için oda renkleri ile uyum içerisinde olması gerekir. Ayrıca, dijital duvar kağıtlarının uv baskı ile hazırlanması kullanım süresinin artmasını sağlayacaktır. Ofset baskının yerini alan dijital baskı farklı fotoğrafları kullanmanıza imkan sağlar. Fotoğraf kalitesinin yüksek olmasına da dikkat edilmelidir. Duvar ölçüsünde olacağı için düşük kaliteli fotoğrafların baskısı kötü çıkacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER