Tandoğan’da ayak tenisi rüzgarı

Herkes İçin Spor Federasyonu koordinesinde 81 ilde düzenlenen “Herkes İçin Ulusal Spor ve Sağlık Günleri” ve Avrupa Spor Haftası etkinlikleri devam ediyor

banner72

Herkes İçin Spor Federasyonu koordinesinde 81 ilde düzenlenen “Herkes İçin Ulusal Spor ve Sağlık Günleri” ve Avrupa Spor Haftası etkinlikleri devam ediyor.  Etkinlikler kapsamında Kastamonu, Ayak Tenisi Türkiye Kupası Bölge Finalleri’ne ev sahipliği yaptı.

25 Eylül Cumartesi günü düzenlenen karşılaşmalar Hüsnü Tandoğan Spor Salonu’nda oynanırken, mücadelelere Kastamonu, Sinop, Samsun ve Çankırı’dan toplam 9 takım katıldı. Ülkemizde henüz faaliyetlerine yeni başlayan ayak tenisi branşında düzenlenen bölge finalleri, ilgi çekici mücadelelere sahne oldu. Turnuva sonunda Kastamonu Doğa Spor Kulübü birinci olarak kupasının sahibi olurken, Samsun Amazon Spor ikinciliği elde ederken, Kastamonu Kulaksızlar üçüncü, Kastamonu PSV Ayıdöven takımı ise dördüncü oldu. Derece elde eden takımlar kupa ve madalyalarını Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü AdemKeloğlu’nun elinden aldı.

DOĞA SK, TÜRKİYE KUPASI’NA KATILACAK

Ayak Tenisi Türkiye Kupası Bölge Finalleri’ni birinci olarak tamamlayan Kastamonu Doğa SK, 15-17 Ekim tarihlerinde Denizli’de yapılacak olan ve 20 takımın mücadele edeceği Türkiye Kupası Finalleri’ne de katılmaya hak kazandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2021, 19:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER