'ŞAMPİYONLAR LİGİ’Nİ KAZANMAK İÇİN BURADAYIM'

Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün yeni Antrenörü Costica Buceschi, Kastamonu’ya gelerek takımın başında ilk antrenmanını gerçekleştirdi

banner72

Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün yeni Antrenörü Costica Buceschi, Kastamonu’ya gelerek takımın başında ilk antrenmanını gerçekleştirdi. 

Atatürk Spor Salonu’nda Buceschi’nin gözetiminde yapılan antrenman, yaklaşık 2 saat sürdü. Antrenmanın ardından değerlendirmelerde bulunan Costica Buceschi, hedefinin Şampiyonlar Ligi kupasını kazanmak olduğunu söyledi. Kastamonu ekibinin iki transfere daha ihtiyacının olduğunu söyleyen deneyimli antrenör, takımda tecrübeli oyuncuların yer aldığını ancak hazır olmadıklarını kaydetti.

“BURADA OLDUĞUM İÇİN MUTLUYUM”

Antrenman sonrasında açıklamalarda bulunan Antrenör Costica Buceschi, “Bugün ilk antrenmanımızı yaptık. Burada olduğum için mutluyum. Zor bir antrenman oldu. Hem oyuncularım için hem de benim için. Fakat şunu anladım ki içimizde yetenekli oyuncular var. Ancak halen hazır değiller. Gelecek oyuncularımız var ve gelecek oyuncularımızla inşallah çok daha hazır olacağız” dedi.

“BU SALONDA ÇALIŞMAMIZ ZOR”

Atatürk Spor Salonunun çalışma için uygun olmadığını yeni salonu geçilmesi gerektiğini söyleyen Costica Buceschi, “Bu salonda çalışmamız zor görünüyor. Ancak yeni salona geçtiğimiz zaman kesinlikle daha iyi antrenmanlara çıkacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

“İKİ TRANSFERE İHTİYACIMIZ VAR”

Daha önce çalıştırdığı takımın Belediyespor’dan daha genç bir takım olduğunu ifade eden Buceschi, şu ifadeleri kullandı: “Ama burada çok daha tecrübeli oyuncular var. İyi oyuncular var. Ben kesinlikle Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak için buradayım. Zorlu bir gruptayız. Ancak hepimizin yapması gereken şey mücadele etmek ve sonunda iyi bir noktaya ulaşmak. Hepimiz Olimpiyat Oyunlarını görüyoruz, izliyoruz. Ne kadar hızlı oynadıklarını ve ne kadar agresif savunma yaptıklarını görüyoruz. Bizim de yapmamız gereken hücumda da, savunmada da; hem agresif, hem de hızlı olmak ve neler olacağını görmek. İyi oyuncularımız var, aynı zamanda çok çalışmamız gerekiyor. Ama bizim minimum bir transfere hatta iki transfere ihtiyacımız var. Görüyorsunuz diğer takımları, hepsi inanılmaz hızlı ve hücumda hepsi agresif oynuyorlar. Kesinlikle bizim de bu şekilde oynamamız lazım.”

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2021, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER