Hasan Doğan’da boks ziyafeti

Kastamonu, uzun zaman sonra İllerarası Boks Turnuvası’na ev sahipliği yaptı. Yaklaşık 20 yıldır ringlerde yumrukların konuşmadığı Kastamonu’da, İllerarası Boks Turnuvası düzenlendi. Geçtiğimiz hafta sonu Hasan Doğan Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen turnuvaya Kırşehir, Karabük ve Çorum illerinden sporcular katılım sağladı.

Hasan Doğan’da boks ziyafeti
banner72

Toplam 92 sporcunun katıldığı turnuvaya gelen vatandaşlar, boks müsabakalarını heyecanla izledi. Turnuvaya katılım yoğun olurken Kastamonu’da yaşayanların boksu ne kadar özlediği de ortaya çıkmış oldu.

İllerarası Boks Turnuvası’na Gençlik Spor İl Müdürü Reşat Asrak, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, çok sayıda sporcu, sporcu yakını ve izleyici katılım sağladı. Turnuvada ilimizi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü Kulübü, Kırkbeşoğlu Spor Kulübü, Ayyıldız Spor Kulübü, Belediye Spor Kulübü ve Ring Spor temsil etti.

Turnuvada yer alan boks kulüplerinin antrenörleri ise şöyle; Gençlik Spor İl Müdürlüğü Kulübü Antrenörü Tuğba Kırkbeşoğlu, Bozkurt Kulübü Antrenörü Cüneyt Kırkbeşoğlu, Kırşehirspor Antrenörü Reşit Şahin, Karabük Antrenörü Baykan Arslan, Belediye Spor Kulübü Emrah Şahanoğlu, Ring Spor Harun Eski, Ayyıldız Spor Kulübü Bekir Shukakidze.

KIRKBEŞOĞLU; “KATILIM SANKİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI GİBİ”

Müsabakaların ardından turnuva ve boks sporunun geleceği hakkında açıklamalarda bulunan Boks Milli Takım Antrenörü Yılmaz Kırkbeşoğlu, turnuvanın Kastamonu’da olması için çok çaba sarf ettiklerini dile getirerek; “Kastamonu’da 20 senedir yapılmayan bir etkinlik bu. Normalde miniklerde, Türkiye şampiyonalarına 120-130 kişi katılıyor. Şu an bu turnuva velilerin, sporcuların, antrenörlerin yoğun ilgisi sayesinde Türkiye şampiyonası gibi oldu, 92 kişilik katılım var. Organize etmesi gerçekten çok zor, Gençlik Spor’a turnuva yapalım dediğimizde hemen bize olumlu dönüş olmuyor, çok çaba sarf ediyoruz o yüzden bugünün kıymetini iyi bilmemiz gerekli. Kırşehir beni kırmamak için geldi ödenek almadan. Türkiye şampiyonalarına boksta en iyilerini götürebilmek için, sporcuların deneyim kazanması için, ringe çıktıklarında heyecanlarını yenmeleri için çabalıyoruz. Burada ayrımcılık yok, hepimiz biriz. Hangi sporcumuz iyiyse o gidecek Türkiye şampiyonalarına. Boksta kısa süre önce beş tane dünya şampiyonu çıktı. Boksta şampiyon olan sporcu Dünya Boks Birliği’nden 1,5 milyon TL para ödülü aldı. Bakanlıktan da bir o kadar ödül alacak, devletimiz bu noktada sporcularımızı destekliyor. Siz evlatlarınıza veli olarak sahip çıkın, ilerlemelerine destek olun, sonucunda neden bizim çocuklarımız Dünya Şampiyonası’nda madalya almasınlar. Katılan sporcu, antrenör herkese tek tek teşekkür ediyorum. En başta desteklerinden dolayı Gençlik Spor İl Müdürümüze ve katılımlarından dolayı Ak Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’ye teşekkürler ediyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER