Galatasaray'ın 39. Başkanı Dursun Özbek

Galatasaray Kulübü Olağanüstü Seçimli Genel Kurul heyecanı yaşandı. Geçen yıl haziran ayında başkanlık koltuğuna oturan Burak Elmas'ın görev süresinin bitmesi sonrası 2 aday birden koltuğa talip oldu.

Galatasaray'ın 39. Başkanı Dursun Özbek
banner72

Eşref Hamamcıoğlu ve Dursun Özbek, Galatasaray'ın yeni başkanı olmak için yarışırken nefes kesen seçimde kazananı son sandıklar belirledi. 22. sandık itibarıyla toplam oy sayısında Eşref Hamamcıoğlu'nun önüne geçen Dursun Özbek, 23. ve 24. sandıklarda aldığı oylarla Galatasaray'ın 39. Başkanı oldu. Beyaz listelerdeki oyların tasnifiyle 2208 oya ulaşan Özbek, 4 yıl aradan sonra yeniden başkan seçilirken Hamamcıoğlu 2073 oy aldı.

4 YIL ARADAN SONRA YENİDEN BAŞKAN

Sarı Kırmızılı kulübün 103. dönem yönetiminin belirlendiği ve Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen kongrede rakibi Eşref Hamamcıoğlu'ndan fazla oy alan Dursun Özbek, 4 yıl aradan sonra tekrar başkanlık koltuğuna oturdu. Özbek, 2015-2018'de Galatasaray'da başkan olarak görev yapmıştı.

Dursun Özbek, ''Galatasaray’ı, hepimizin, çocuklarımızın, torunlarımızın da gurur duyacağı bir hale getireceğiz'' dedi. Sonuçların belli olmasının ardından gözyaşlarını tutamayan Özbek, Galatasaray’ın geleceği için irade gösteren tüm üyelere de teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER