En büyük hedefimiz olimpiyatlarda milli takıma oyuncu vermek

Kastamonu Masa Tenisi İl Temsilcisi İrfan Kalafatoğlu, Kastamonu’daki masa tenisi sporuna dair son gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu.

En büyük hedefimiz olimpiyatlarda milli takıma oyuncu vermek
banner72

Kastamonu Masa Tenisi Spor Kulübü ile Kastamonu’daki masa tenisi sporunun gelişimi ve başarıların gelmesinin ardından, masa tenisinin Kastamonu’da bu aşamaya gelene kadar ki serüvenini de dile getiren Kalafatoğlu, aynı zamanda çocukları masa tenisine nasıl teşvik ederiz bu konulara da değindi.

“TESİSİN KAZANDIRILMASI BRANŞIMIZA ÇOK CİDDİ KATKI SAĞLADI”

Kalafatoğlu; “Kastamonu’da masa tenisinin gelişimini, öncelikle sistemli olarak çalışmaya bağladığımızı söyleyebiliriz. İl antrenörümüz Melih Buğur’un göreve başladığı 2013 yılından itibaren Kastamonu’da masa tenisine olan ilgi gelişerek artmıştır. Bu tarihten itibaren pilot okullarımızda yapılan alt yapı çalışmaları meyvelerini vermiş ve ulusal müsabakalarda adından söz ettiren sporcular yetişmiştir. Bu oyuncuların yetişmesinde baş antrenör Melih Buğur ile birlikte, antrenör Nermin Şenol’un özverili çalışmaları, Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün destekleri ile bu günlere gelinmiştir. Branşımıza ait fiziki şartların oluştuğu bir tesisin, Gençlik Spor Bakanlığımız tarafından ilimize ve branşımıza kazandırılmasının çok ciddi katkıları olmuştur. Sporcuların kategorilerinde, Milli takımlarımızda yer almaya başlamıştır. Bunun akabinde en büyük hedefimiz olimpiyatlarda milli takıma oyuncu vermektir. Bununla birlikte İl Müdürümüz sayın Reşat Asrak’ın, branşımıza verdiği malzeme ve ekipman desteğiyle sporcularımız üzerinde performansı açısından büyük katkıları olmuştur.

“ALT YAPI EĞİTİM SALONU TESİS EDİLMESİ VE GEREKLİ EKİPMANLARIN TEMİN EDİLMESİ GEREKİR”

Çocuklarımızı masa tenisine teşvik etmeliyiz. Burada ilk görev ailelere ve çocukların bulunduğu ilköğretim okullarına düşüyor. Bu sporun yapılabilmesi için ilk önce okullarda alt yapı eğitim salonu tesis edilmesi ve gerekli ekipmanların temin edilmesi gerekir. Alt yapı antrenörlerimizin çalışmaları sonucunda gelişim gösteren sporcular, performans eğitim merkez salonumuzda çalışmaya devam etmektedir. Bunular birlikte Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün açmış olduğu yaz spor okullarında da masa tenisi eğitim verilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2022, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER