Altın Kızlar’a Danimarka duvarı

Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) DELO Şampiyonlar Ligi B Grubu ilk maçında Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Danimarka'nın Odense Handbold takımına 25-31 mağlup oldu

banner72

Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) DELO Şampiyonlar Ligi B Grubu ilk maçında Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Danimarka'nın Odense Handbold takımına 25-31 mağlup oldu.

Şampiyonlar Ligi’ndeki ilk maçına çıkan Kastamonu Belediyespor, Odense Handbold ile Kastamonu Merkez Spor Salonu'nda karşı karşıya geldi. Müsabaka karşılıklı goller ile başladı ve ilk 5 dakika 2-3 Odense’nin üstünlüğü ile geçildi. 10’uncu dakikada da 5-6’lık skor ile konuk ekibin üstünlüğü vardı. 11. dakikadan sonra konuk ekip aradaki farkı iki sayıya çıkardı(5-7). Hücumda Radicevic’in hızlı hücumdan faydalanamaması, Ceren’in iki dakika cezası aradaki farkın 3 sayıya çıkmasına neden oldu. Özellikle ilk 15 dakika içerisinde takımların birbirine üstünlük kurmakta zorlandıkları daha çok yapılan basit hatalar sonucu gole ulaştıkları görüldü. İlk 15 dakika 6-9 konuk ekip Odense’nin üstünlüğü ile geçildi. İlk devrenin sonlarına kadar müsabaka aynı tempoda devam ederken, temsilcimiz yakaladığı fırsatları değerlendiremedi ve ilk devreyi 11-15 geride kapadı. Kastamonu Belediyesi ilk devrede yüzde 58 atak etkinliği ile oynarken, Odense yüzde 71 etkinlik yakaladı.

İKİNCİ YARIYA İYİ BAŞLADIK

İkinci devreye Sara’nın golü ile temsilcimiz başladı ve aradaki farkı eritmek için daha iyi savunma yapmaya çalıştı. Temsilcimizin daha istekli olması aradaki farkı 15-17 ile iki sayıya indirdi. Ancak yapılan basit hatalar ve hücumda etkisizlik aradaki farkın 6 sayıya kadar çıkmasına sebep oldu. 47’nci dakika ise Odense’nin 18-24 üstünlüğü ile sona erdi. Maçın son 5 dakikasına temsilcimiz 21-28 geride girdi. Maçın sonuna kadar konuk ekip üstün oynarken, müsabaka 25-31 Odense’nin galibiyeti ile sonuçlandı. Böylece Kastamonu Belediyesi GSK, B Grubu’na mağlubiyet ile başlamış oldu.

SIRADA CSKA MOSKOVA VAR

Altın Kızlar, Devler Ligi’ndeki ikinci sınavını ise 19 Eylül Pazar günü CSKA Moskova karşısında verecek.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2021, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER