1’nci Lig play-off sistemi değiştirildi

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, yaptığı toplantıda 2022-2023 sezonundan itibaren Spor Toto 1’nci Lig'de Play-Off Sisteminin değiştirilmesine karar verdi.

1’nci Lig play-off sistemi değiştirildi

Sezon sonunda ligi ilk iki sırada bitiren takımların doğrudan Spor Toto Süper Lig'e yükseleceği Spor Toto 1’nci Lig'de Play-Off Sistemi şu şekilde uygulanacak:

Ligi 3, 4, 5, 6 ve 7’nci sırada bitiren takımlar Play-Off müsabakalarına katılma hakkı kazanır. Ligi 3’ncü sırada bitiren takım doğrudan Play-Off Finaline yükselir. Ligi 4’ncü sırada bitiren takım ile 7’nci sırada bitiren takım, 5’nci sırada bitiren takım ile ise 6’ncı sırada bitiren takım eşleşir. Müsabakalar, 4’ncü ve 5’nci takımların sahasında tek maç eleme usulüne göre oynanır. Bu müsabakaları kazanan takımlar, ilk maç ligi daha alt sırada bitiren takımın sahasında olacak şekilde, çift maç eleme usulüne göre karşılaşırlar ve bu müsabakalar sonucunda kazanan takım ikinci finalist olarak Play-Off Finaline yükselir.

Play-Off Finali tarafsız sahada tek maç eleme usulünü göre oynanır. Kazanan takım Spor Toto Süper Lig'e yükselecek 3’ncü takım olur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER