'Yatırımına engel olanların biz de karşısındayız'

CHP Merkez İlçe Başkanı İlke Karabacak, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel'in geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği havalimanı ziyareti sonrası yaptığı açıklamalardaki, ''Böyle bir yatırıma ne gerek var, boşuna masraf diyerek eleştiren, engellemeye ve karalamaya çalışanlar oldu'' ifadelerine cevap verdi

'Yatırımına engel olanların biz de karşısındayız'
banner72

CHP Merkez İlçe Başkanı İlke Karabacak, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel'in geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği havalimanı ziyareti sonrası yaptığı açıklamalardaki,  ''Böyle bir yatırıma ne gerek var, boşuna masraf diyerek eleştiren, engellemeye ve karalamaya çalışanlar oldu'' ifadelerine  cevap verdi. CHP'li Karabacak; mevkidaşına, açıklamasını detaylandırmasını ve kimin yatırıma engel olmaya çalıştığını açıkça belirtmesi gerektiğini söyledi.

Önemli olanın Kastamonu'nun gelişmesi ve büyümesi olduğuna vurgu yapan CHP Merkez İlçe Başkanı Karabacak, ''Bunun için siyaset yapıyoruz, o nedenle siyasette varız.  Sayın Akif Güzel’e buradan çağrımdır;  Kastamonu Havalimanı için kim, ‘böyle bir yatırıma ne gerek var’ demiştir?  Kastamonu Havalimanı için kim, ‘boşa masraf’ ifadelerini kullanmıştır?  Bunları söyleyen her kim ise Cumhuriyet Halk Partisi’ni karşısında, bir elini de yakasında bulacağını söylemek istiyorum. Sayın Akif Güzel bu ifadelerin kime ait olduğunu net bir biçimde kamuoyuna açıklamakla mükelleftir. Ancak Sayın Akif Güzel sorularımıza cevap veremiyorsa, bu yaptığı düpedüz algı siyasetidir'' dedi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı'na çağrıda bulunan CHP'li Karabacak, şöyle devam etti;

''CAT2 CİHAZI YATIRIMIYLA İLGİLENEBİLİR''

''Sayın Akif Güzel diğer açıklamalarında samimi ise işe; kötü hava koşullarında havalimanımızı uçak seferlerinin iptal edilmesi probleminden kurtaracak olan ve Milletvekilimiz Sayın Hasan Baltacı ile İl Başkanımız Sayın Hikmet Erbilgin’in yıllardır çağrıda bulunarak yapılması için zemin oluşturduğu CAT2 Cihazı yatırımının Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı eliyle ilimize kazandırılmasını sağlamakla, kış mevsimi öncesi bu yatırımın yapılması için ortaya irade koymakla başlayabilir.

''DOKTOR EKSİKLİĞİYLE DERTLENEBİLİR''

Cumhuriyet Halk Partisi dün olduğu gibi bugünde bu ihtiyacın arkasında yer almaya devam edecektir.  Sayın Akif Güzel, Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi’nde aylardır Göğüs Cerrahı olmamasını, birçok bölümde doktor eksikliği nedeniyle aylar sonrasına randevu verilmesini dert edinebilir, hastanemize Göğüs Cerrahı atanması için emek harcayabilir. Sayın Akif Güzel, PTT’deki personel sayısının arttırılarak mevcut çalışan, ter dökenlerimizin omuzlarındaki yükün hafifletilmesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde kapalı bulunan, bölge halkına hizmet vermeyen PTT Şubesi’nin açılması, en büyük mahallelerimizden İnönü Mahallesi’ndeki PTT Şubesi’nin ise haftanın 5 günü hizmet verir noktaya getirilmesine, hem çevre sağlığı hem de şehircilik anlayışı gereğiPatpat Deresi’nin ıslah edilmesine gayret gösterebilir.

''ELEKTRİK KESİNTİLERİNİN ÖNÜNE GEÇİLMESİ İÇİN TER DÖKEBİLİR''

Sayın Akif Güzel, il merkezindeki plansız ve sık sık meydana gelen elektrik kesintilerinin önüne geçilmesi için dağıtım şirketinin şehir merkezine daha çok yatırım yapması için ter dökebilir.  Sayın Akif Güzel hamaset yapmak, kendi parti içini mesajlamak yerine; mazota, gübreye, yeme gelen zamlarla birlikte ekmekten, üretmekten vazgeçmek üzere olan çiftçilerimizin, tüm bunlar yetmezmiş gibi kuraklık nedeniyle tarımsal sulamada yaşadıkları su sıkıntısını nasıl çözülebileceğine dair Devlet Su İşleri nezdinde girişimlerde bulunabilir.   

Sayın Akif Güzel, son olarak şehrimizin bu eksiklerinin tamamlanması için yapacağı çalışmalara engel olanların karşısında Cumhuriyet Halk Partisi’nin de dimdik duracağını, bu eksiklerin tamamlanmasında üzerimize düşen her görevi siyaset gözetmeksizin, samimiyetle yerine getireceğimizi bilmelidir.'' (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER