‘Vatandaşın gerçek sorunu geçim sıkıntısı’

İKTİDAR VE ANA MUHALEFETİN ‘SEL’ TARTIŞMASINA TEPKİ GÖSTEREN BAŞESGİOĞLU: ‘Vatandaşın gerçek sorunu geçim sıkıntısı’

‘Vatandaşın gerçek sorunu geçim sıkıntısı’
banner72

MEMLEKET Partisi İl Başkanı Mustafa Başesgioğlu, geçtiğimiz cumartesi günü, parti il binasında basın açıklaması yaptı. Başesgioğlu, toplantıda iktidar ve ana muhalefet partisi il başkanlarını, Kastamonu’da yaşanan sel felaketi sonrası yaptıkları uzun açıklamaları eleştirdi.

“DEVLET, SEL BÖLGESİNDE TÜM İMKANLARINI KULLANDI”

11 Ağustos’ta meydana gelen sel afeti sonrası Kastamonu siyasetinde artan tartışmalara dikkat çeken Başesgioğlu, şu ifadeleri kullandı; “Bozkurt, Abana, Çatalzeytin, Cide ve Azdavay’da büyük bir sel afeti yaşadık. Afetin sonucunda çalışmalar yoğun bir şekilde yapıldı. Bütün siyasi partilerin genel başkanları ve başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere afet bölgesine geldiler ve konuyla yakından ilgilendiler. Afet bölgesinde devletin bütün imkânlarının kullandığını gördük. Olağanüstü bir çaba sarf edildi. Yaralar hala sarılmaya devam ediyor. En üst düzeyde partilerimizin genel başkanları geldi. Genel başkanımız Muharrem İnce de geldi, birlikte afet bölgesini gezdik. Gezerken şunu söyledi bize ‘burada devlet var, halkımız var ve herkes burada elinden gelen çabayı gösteriyor’ dedi. Afet bölgelerinde büyük bir çalışma olduğunu kimse inkâr etmesin. Devlet gereğini yaptı ve yapmak zorunda, sosyal devlet gerekeni yapmak zorunda.”

KASTAMONU’NUN SORUNU; YURT PROBLEMİ, HAYAT PAHALILIĞI, GEÇİM SIKINTISI”

İktidar ve ana muhalefet temsilcilerinin sel felaketi sonrası yaptığı açıklamalara dikkat çeken Mustafa Başesgioğlu; “En üst seviyede açıklamalardan sonra Kastamonu kamuoyunda iktidar partisinin il başkanı siyasi ranttan bahsediyor. Kendisinin tam sayfa açıklamaları var gazetelerde. Ana muhalefet partisi il başkanının da tam sayfa açıklaması var. AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü diyor ya siyasi rant… En yüksekten partiler, bakanlar ve Cumhurbaşkanı açıklama yaptı. Kastamonu’da gündemin ne olduğunu herkes anladı. Esas kişisel siyasi rant burada. Yapılanlar tam olarak selden kütük kapmak. Afet bölgesinde her şey yapıldı bu konuları tekrar ederek günlerce konuşuyorlar. Kastamonu’nun sorunu artık bu değil, sorunu öğrencilerimizin yurt problemi var. Hayat pahalılığı var. Geçim sıkıntısı var. Afet konusunda sayfalarca konuşuyorlar. Yapılması gereken hukuki olarak ne yapıldı bunlarla ilgili. Sel bölgelerindeki aksaklıklar tespit edildi mi, bir cümle bile yok bununla ilgili. Yaşanan sel afeti sonuncunda sadece bir müteahhit tutuklandı. Tutuklanan müteahhit ifadesinde gerekli bütün izinleri aldım, yasal bütün izinleri aldım. 400 metrelik alan 15 metreye düşürülürken 20 yıl içerisinde süreci yöneten Cumhur İttifakı… İzinleri verenlerden bu duruma getirenlerden hiç bahsetmiyorlar. Adalet karşında hangi hesabı vereceklerinden hiç bahsetmiyorlar. Aynı şeyleri tekrar söyleyerek, selden kütük kaparak siyasi rant peşindeler. Cide’de ilkokul yapılıyor, okulun önünde iktidar partisinin il başkanı yanında ilçe başkanıyla beraber video çekiyorlar. Şöyle yaptık böyle yaptık diyorlar. Devletin asli görevidir okul yapmak. Okulu kişisel şahıslar yaptıysa yapan kişiye teşekkür edilir. Okulu babanızın cebinden mi yaptırdınız? Halkın vergilerinden yaptırdınız. Vergisini veren ve burayı yaptırmada vesile olan halka bir teşekkür edin. Kendisi inşaatçı olduğu için inşaatı görünce neredeyse ben yaptırdım hepsini diyecek. İlin milli eğitim müdürü, müdür yardımcısı kurumların sahipleri yok mu, size mi kaldı. Siyasi rant tam olarak budur. Bunların hepsinin takdirini Kastamonulu hemşerilerime bırakıyorum” dedi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER