'Taşköprü'nün su kaynağı Hasanlı Göleti olacak'

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü çeşitli temaslarda ve istişarelerde bulunmak üzere Taşköprü'ye gitti

'Taşköprü'nün su kaynağı Hasanlı Göleti olacak'
banner72

AK Parti  İl Başkanı Doğan Ünlü çeşitli temaslarda ve istişarelerde bulunmak üzere Taşköprü'ye gitti.

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü’yü teşkilat binası önünde İlçe Başkanı Hüseyin Erol ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Başkan Ünlü’nün Taşköprü ilçesi ziyaretinde ilk durağı parti teşkilat binası oldu. Doğan Ünlü ve beraberindeki heyet daha sonra Taşköprü Kaymakamı Çağlar Partal’ı makamında ziyaret etti.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Başkan Ünlü ve beraberindeki heyet sırasıyla Organize sanayi bölgesinde inşaatı tamamlanan ve faaliyetlerine başlayacak olan Salkım Enerji firması, Taşköprü Devlet Hastanesi, Kamu yatırımı ile inşaatı devam eden Taşköprü Emniyet Müdürlüğü binası, Yine Kamu yatırımı olan ve bitme aşamasına gelen Taşköprü'nün içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Hasanlı Göleti, Orman İşletme Müdürlüğü, Esnaf Odası, Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi, Şoförler Odası, Ticaret Odası ve Şehit Aileleri Derneğini ziyaret ederek burada yetkililerle sohbet etti.

''YILBAŞI GİBİ TAMAMLANACAK''

Taşköprü ziyaretine ilişkin kısa bir açıklama yapan AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü; “Bugün Taşköprü ilçemizde sivil toplum kuruluşlarını, yatırımcıları ve kamu alanındaki yatırımları ziyaret ediyoruz. Kamu alanındaki yatırımlarımız Taşköprü’de hız kesmeden devam ediyor. Tüm dünyanın içinden geçmiş olduğu bu salgın hastalık sürecinde Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yatırımlarımız her alanda hız kesmeden devam ediyor. Biraz önce Hasanlı barajımızı ziyaret ettim. Burada çalışmalar bitme aşamasına geldi. Yılbaşı gibi çalışmalar tamamlanarak Taşköprü ilçemizin içme suyu ihtiyacını bu barajdan karşılayacağız. Ayrıca bir çok köyümüze de buradan sulama suyu vereceğiz. Barajımız bu aşamada su tutmaya başladı. Bu yatırımın ilçemize kazandırılması noktasında desteklerinden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanlarımıza ve Milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca yine diğer bir kamu yatırımı olan yeni Taşköprü Emniyet Müdürlüğü binamızın inşaatını da inceleme fırsatımız oldu bu binamızda 2022 yılı içerisinde tamamlanarak Emniyet teşkilatımızın hizmetinde olacak” dedi.

TAŞKÖPRÜ OSB’DE İŞLER YOLUNDA

Taşköprü Organize Sanayi Bölgesini de ziyaret eden AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, işlerin yolunda gittiğini ifade etti. Ünlü ayrıca; “Sadece içme suyu değil, ilçemizin en önemli sorunlarından birisi olan ve memleketimizin geleceğini garanti altına alacak, gençlerimizin istihdamını sağlayacak olan ve kaybettiklerimizi ilçemize yeniden kazandıracak olan Organize Sanayi Bölgemizin bir an önce hayata geçmesi noktasındaki girişlerimiz sonucunda Taşköprü OSB’de 18 parsel yatırımcı için tahsis edildi. Gerek Bakanımız gerekse milletvekillerimizin katkısıyla süreç oldukça iyi bir şekilde devam ediyor. Taşköprü OSB’nin ilk sanayi kuruluşu olan Salkım Enerji firması yetkilisi Aziz Cumurcu ile fabrika hakkında sohbet etme imkanımız oldu. Buradaki katı atıklardan elektrik enerjisi üretecek olan firmanın çok yakında orman ürünleri alanında faaliyet gösterecek olan ikinci tesisi için inşaat çalışmalarına başlayacağını öğrendim bu ilçemiz ve ilçe halkımız için önemli bir yatırım hayırlı olmasını diliyorum” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER