Şahin: Kasım’da seçim olabilir

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, iktidarın yoğun bakımda olduğunu iddia ederek; “Bir an önce bu yoğun bakımdan kurtulmanın çaresi de sandığın milletimizin önüne konulması.

Şahin: Kasım’da seçim olabilir
banner72

Olası bir seçimi Kasım ayında yapabilirler. Kasım’da bir seçim bizim beklentimiz dâhilinde, çünkü iktidarın bu kışı çıkartabilecek bir performansı yok. İktidar şu anda yoğun bakımda. Sandık kurulduğu andan itibaren ben hastanın tedavi olacağını, ülkede yeni bir umudun yeşereceğini ve arzu ettiğimiz noktaya doğru hep birlikte yürüyeceğimizi düşünüyorum” dedi.

Şahin, seçim tartışmaları devam ederken bir iddia ortaya attı. Şahin, iktidarın topluma 'yalancı bir bahar yaşatarak' Kasım ayında seçime girme planı olduğunu öne sürdü.

Şahin, DEVA Partisi İl Başkanlığı’nda yaptığı açıklamada Kasım ayında bir erken seçim beklediklerini dile getirdi. Şahin açıklamasında; “Son dönemlerde gerek yargı alanındaki olumsuzluklar, gerek ekonomideki olumsuzluklar artık iktidara güven duyulmayacak bir noktaya getirdi. İktidar çoklu organ yetmezliği nedeniyle kronik olarak yoğun bakımda ülkeyi yönetmeye çalışıyor. Bir an önce bu yoğun bakımdan kurtulmanın çaresi de sandığın milletimizin önüne konulması. Sandık kurulduğu andan itibaren ben hastanın tedavi olacağını, ülkede yeni bir umudun yeşereceğini ve arzu ettiğimiz noktaya doğru hep birlikte yürüyeceğimizi düşünüyorum. Olası bir seçimi Kasım ayında yapabilirler. Kasımda bir seçim bizim beklentimiz dahilinde, çünkü iktidarın bu kışı çıkartabilecek bir performansı yok. İktidar şu anda yoğun bakımda” dedi. (CNGHaber.com)

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2022, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER