Hayırseverin bağışladığı ayakkabıları çaldılar ViCDANSIZLAR!

Kastamonu’da hayırsever bir vatandaş, kış günü ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Beyçelebi Mahallesi Muhtarı Rıfat Cozuroğlu’na ayakkabı gönderdi. Muhtar Cozuroğlu ise, ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere ayakkabıları caminin alt kısmında bulunan depoya ve muhtarlığa kaldırdı.

Hayırseverin bağışladığı ayakkabıları çaldılar ViCDANSIZLAR!
banner72

   

  Kastamonu’da hayırsever bir vatandaş, kış günü ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Beyçelebi Mahallesi Muhtarı Rıfat Cozuroğlu’na ayakkabı gönderdi. Muhtar Cozuroğlu ise, ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere ayakkabıları caminin alt kısmında bulunan depoya ve muhtarlığa kaldırdı. Ertesi gün gelen telefon üzerine muhtarlığa giden Cozuroğlu, kapıyı açtığı esnada her tarafın dağıldığını ve yaklaşık 50-60 çift ayakkabının çalındığını gördü. Bunun üzerine emniyet güçlerini arayan Muhtar Cozuroğlu, ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere camiye konulan ayakkabıların çalınacağını aklına bile getirmediğini kaydetti.

 
“CAMİDEN AYAKKABILARIN ÇALINACAĞI AKLIMA BİLE GELMEDİ”

Camiden ayakkabıların çalınacağının aklına bile gelmediğini söyleyen Beyçelebi Mahallesi Muhtarı Rıfat Cozuroğlu, “Çünkü hayır işi gibi düşündüm, cami oluşu bize biraz daha duygusallık kattı. Yani tahmin edemedim ama maalesef artık bu işi yapan kişilerin camisi, mescidi, marketi şunu veya bunu demek ki olmuyor. Tabii ki ben bu duruma çok üzüldüm. Neticede hayırsever vatandaşımız bizlere güvenip bu ayakkabıları ihtiyaç sahibine ulaştırmak için teslim etmiş, bizimde başımıza böyle bir hal geldi. Belki de bizler, bu çalınan ayakkabılarla 50-60 kişinin ayaklarını bu kış şartlarında giydirmiş olacaktık ama maalesef, şuanda bu imkanı bizlerin elinden aldılar. Tek temennim bundan sonra inşallah böyle bir şey olmamasıdır” şeklinde konuştu. 
Cozuroğlu, hırsızların ayakkabıları çalmadan önce güvenlik kamerasını da devre dışı bıraktıklarına dikkat çekti. 
(iha)

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2018, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER