‘Hayal denilenleri AK Parti gerçekleştirdi’

AK Parti Kuzeykent Mahalle Danışma Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, Türkiye’de problemlerin olduğunu dile getirerek; “Dışa bağımlı olduğumuz petrol ve doğalgazdaki üretici ülkelerin fiyat artışları, ülkemize de artış olarak yansıyor. Hükümetimiz ise vatandaşının en az şekilde bu artışlardan etkilenmesi adına elinden geleni yapmaya gayret ediyor” diye konuştu.

‘Hayal denilenleri AK Parti gerçekleştirdi’
banner72

AK Parti Kuzeykent Mahalle Danışma Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi. Kuzeykent’te yapılan AK Parti Danışma Meclisi Toplantısına İl Başkanı Doğan Ünlü, Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, partililer ve vatandaşlar katıldı.

GÜZEL; “TÜRK VE İSLAM DEVLETLERİNİN UMUDU HALİNE GELDİK”

Toplantıda konuşan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel; “Bu coşkulu kalabalık 2023’ün ayak sesleridir. 20 yıldır Kastamonu’ya ve Türkiye’yeçağ atlatan, eskinin vesayet odaklarını kaldıran, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaran AK Parti, milletin teveccühüyle yine millet tarafından kurulmuş ve millete hizmetkar olanların partisi olmuştur. Dünya ülkelerinin gıpta ile baktığı ancak üzerinde türlü oyunlar kurduğu ülkemiz, güçlü liderimiz ve AK Partimize gönül vermiş milletimiz sayesinde her türlü zorluğun üstesinden bugüne kadar gelmiş ve bundan sonra da gelmeye devam edecektir. Tarihimiz boyunca hiçbir zaman hiçbir ülkenin boyunduruğu altına girmedik. Kimi zaman darbelerle, kimi zaman darbe tehditleriyle, kimi zaman kirli vesayetlerin yasaklarıyla milletimiz yorgun düşürülse de her zaman ayağa kalkmayı millet olarak bildik. Bir zamanlar sadece bayrak ipi üretebilen bir Türkiye’den, kendi kendine yetebilen, kendi savunma sanayisini, İHA’sını, SİHA’sını üreten, kendi savaş helikopterini yapan, kendi insansız hava aracını üreten, kendi otomobilini üreten, ihracatını artıran, milli gelirini yükselten bir ülke haline geldik. Dünyada söz sahibi olan, Türk ve İslam devletlerinin umudu haline gelen bir ülkeyiz şimdi” dedi.

“DÜNYA PANDEMİNİN YARALARINI SARMAYA ÇALIŞIYOR”

Problemlerin de olduğunu ifade eden Güzel; “Bildiğiniz üzere 2,5 yılı aşkın bir süre dünya pandemi ile mücadele etti. Bu mücadelede en başarılı ülkelerden biri de Türkiye oldu. Sağlık alanında yapmış olduğu atılımlarla hiçbir vatandaşını mağdur etmedi. Sosyal devlet olma sorumluluğu altında esnafına işçisine gereken destek ve kolaylığı sağladı. Bazı gelişmiş ülkeler yaşlılarını, vatandaşlarını kaderine terk etmişken, ülkemiz yine bu ülkelere dahi sağlık açısından yardımlarda bulundu. Şimdi dünya pandeminin yaralarını sarmaya çalışıyor. Tedarik zincirlerinin bozulması, ülke ekonomilerinin belirsizliği ve dengelerin değişmesi tüm dünya ekonomilerini etkilediği gibi ülkemizi de etkilemekte. Özellikle dışa bağımlı olduğumuz petrol ve doğalgazdaki üretici ülkelerin fiyat artışları ülkemizde de artış olarak yansıyor. Hükümetimiz ise vatandaşının en az şekilde bu artışlardan etkilenmesi adına elinden geleni yapmaya gayret ediyor” ifadelerine yer verdi.

“ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞAN TEK PARTİ AK PARTİDİR”

Memur ve emekli maaşlarıyla ilgili de konuşan Güzel, şunları kaydetti; “Temmuz ayında yapılacak olan ve müjdesini Cumhurbaşkanımızın verdiği memur ve emekli maaşlarına yapılacak artışlarla hissedilebilir oranlarda rahatlama sağlanacaktır. ‘Çözülemez, imkansız’ denilen her problemin çözmek adına proje üreten çözüm odaklı çalışan tek parti AK Partidir. 20 yıldır buna hep şahit olduk. Göreceksiniz ki hem bulduğumuz doğalgazın kullanılabilir hale gelmesiyle ve Akkuyu Nükleer Santralinin devreye alınması ile enerji alanında dışa bağımlılıktan büyük oranda kurtulacağız. Enflasyona sebep olan enerji maliyetlerinin düşmesiyle kalıcı olarak da enflasyonda düşüş sağlanacaktır. Bunun dışında tarım üreticilerimize de ektiği ve ürettiği ürünün değerinde satın alınmasıyla ilgili fiyat açıklamaları da yine hükümetimiz tarafından yapılmış ve peyderpey de yapılmaktadır. Üreten, ihraç eden ve kalkınan bir ülke için gereken çalışmalar tek tek yapılmaktadır. Bir zamanlar Kastamonu’da havalimanı hayaldi. Ilgaz tüneli yılan hikayesine dönmüştü. Üniversite hayaldi. Duble yollar hayaldi. Doğalgaz hayaldi. Organize sanayi sitesi hayaldi. Bu ve buna benzer yatırımlar AK Kadrolarımız tarafından hayata geçirildi ve Kastamonu’muz özlenen ve beklenen hizmete kavuştu. Çok daha fazlası da mutlaka yapılacaktır.”

“HDP’YE BAKANLIK VERME HAYALİ KURANLARA FIRSAT VERMEYECEĞİZ”

Akif Güzel, son olarak şunları kaydetti; “Geçenlerde Suriye de gazilik mertebesine ulaşmış Kastamonulu bir gazimizi ziyaret ettik. 3 yıldır Suriye’de görev yaptığını, vücuduna kurşun isabet ettiği halde bunu ailesinden gizlediğini, o bölgede sadece PKK unsurlarıyla değil, diğer devletlerle Türkiye’nin bir savaş halinde olduğunu belirtti. Buna rağmen terör koridorunu 20 kilometre kadar içe doğru genişlettiklerini en son ki operasyonda 3 gün uykusuz olduklarını söyledi. SİHA’larımız tepelerine geldiğinde teröristler inlerine kaçtıkları için o beklerken yarım saat kadar uyuyabildiklerini, keskin nişancı ateşinden kurtulmaya çalışırken EYP’ye basarak yaralandığını, gaziliğin kendisine nasip olduğunu ve tekrar Suriye’ye gitmek istediğini, şehadeti arzuladığını anlattı. O anlatırken bizler hem gururlandık hem duygulandık. Bu topraklar kolay kazanılmadı. 3 tarafı denizlerle 4 tarafı hainlerle çevrili bir coğrafyada yaşamak kolay değil elbet. Onun için bizler uyanık olmaya devam edeceğiz, birliğimizi beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. PKK ile kol kola gezenlere, ülkesine ihanet peşinde olanlara, HDP’ye Bakanlık verme hayali kuranlara fırsat vermeyeceğiz. Erdoğan gitsin diyerek bir araya gelmiş olan birbirine benzemeyen ancak ülkenin bekasını tehlikeye atanlara fırsat vermeyeceğiz. İl Başkanımızla, milletvekillerimiz ile tüm teşkilatımız ile milletimizin, Kastamonulu hemşehrilerimizin yanındayız, hizmetkarıyız. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize teşekkürlerimi sunuyor aramıza yeni katılan 25 üyemize de hayırlı olsun diyorum” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER