‘DSİ ve Özel İdare’ye ek bütçe aktarılmalı’

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Karadeniz Koordinatörü, Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, kar sularının köylerde yıktığı köprüleri ve heyelanlar nedeniyle bozulan yolları Meclis gündemine taşıdı.

‘DSİ ve Özel İdare’ye ek bütçe aktarılmalı’
banner72

Çok sayıda köyde vatandaşların yaşadıkları mağduriyetin gün geçtikçe çileye dönüştüğünü belirten Baltacı; “Yıkılan ya da onarım bekleyen köprüler ve yollar belki araç geçiş garantisi verilen köprü ve otoyollardan değil ama o köylerimizde yaşayan vatandaşlarımız için hayat garantisidir” ifadelerini kullandı.

“MAĞDURİYETLER BİR AN ÖNCE SONLANDIRILMALI”

Milletvekili Hasan Baltacı, zarar gören köprü ve yolların yapımı için Kastamonu İl Özel İdaresi’ne ve Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü’ne ek bütçe aktarılıp mağduriyetlerin biran önce sonlandırılması gerektiğini kaydetti.

Baltacı, Meclis’te yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Kastamonu’muzun birçok köyünde, kar suları derelerin debisinin yükselmesine ve köprülerin yıkılmasına neden olmuştur. Meydana gelen heyelanlar, köy yollarını kullanılamaz hale getirmiştir. Azdavay’ın Maksut, Göktaş, Çamlıbük, Evlek, Maden ve Çömlektepe, Bozkurt’un Ortasökü, Dede, Kutluca ve Yemişen, Cide’nin Çamdibi ve Ovacık, Çatalzeytin’in Hacıreis, Sökü, Kızılcakaya, Kayadibi, Kuzsökü, Kuğu, Piri ve Yenibeyler, İnebolu’nun Çaydüzü, Küre’nin Topçu, Güllüce ve Kösreli, Pınarbaşı’nın ise Boğazkaya köylerinde vatandaşlarımızın yaşadığı mağduriyet artık çileye dönüşmüştür. Yıkılan ya da onarım bekleyen köprüler ve yollar, belki araç geçiş garantisi verilen köprü ve otoyollardan değildir ama o köylerimizde yaşayan vatandaşlarımız için hayat garantisidir. Bu köprü ve yolların yapımı için İl Özel İdaresi ile DSİ’ye ek bütçe aktarılmalı, mağduriyetler biran evvel son bulmalıdır.”

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2022, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER