CHP’nin işi, taş koyup engellemek

Son günlerde yaptıkları açıklamalarla dikkatleri üzerine çeken Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş ve AK Parti İlçe Başkanı Servet Bıyıklı arasındaki polemik devam ediyor. İlçe Başkanı Bıyıklı, son gelişmeler hakkında ve Başkan Taş’a karşı cevap amaçlı bir basın açıklaması yaptı.

CHP’nin işi, taş koyup engellemek

Servet Bıyıklı açıklamasında şunları kaydetti; “AK Parti neferleri olarak, genelde ve yerelde ‘insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır’ düsturuyla insanımıza ve ülkemize hizmet etmeyi gönülden gelen bir vecibe bilerek, 20 yıldır kesintisiz bir şekilde hizmet etmeye devam ediyoruz. Aziz milletimizde bunun farkında olduğu için 20 yıldır AK Partimizin yönetiminden vazgeçmedi. Lakin işleri taş koyup engellemek olan CHP zihniyeti bunu bir türlü anlayamadı. Bizim yaptığımız hizmetlerin manasını CHP’nin anlamasını da beklemiyoruz. Ancak gerçekleri gizlemeye ve saptırmaya çalışmasını da kabul etmiyoruz. Zira eskiler kişinin içindeki ne ise dışına yansıyanda odur demişler. Bu nedenle CHP’nin içindeki eğrilikleri hatırlatmak gerçekleri ifade etmek bakımından bir mecburiyet olmaktadır.”

"YAPMANIZ GEREKEN EN ONURLU İŞ İSTİFA ETMEKTİR"

“CHP Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş’a şunları hatırlatmak üzerimizde insani ve vicdani bir vecibedir. Sayın Taş; Yeşil Daday’ın güzel insanları sana 3 dönem belediye başkanlığı verdi. İnşallah sizin ve zihniyetiniz için bu son dönemdir. Sen göreve geldiğin ilk günden bu güne kadar verdiğin vaatlerin (otogar, hamam mahalle arası yollar, su arıtma tesisi, öğrenci yurdu, bay ve bayan tuvaleti eksikliği kanalizasyon arıtma tesisi vs.) hangisini gerçekleştirdin? Zihniyetinizle Daday insanının koskoca 15 yılını tükettiniz. Daday halkını bugüne kadar boş vaatlerle oyaladınız. Kastamonu’nun belki yarısı Daday’dan Kastamonu’ya giden insanlar. Ama ilçeler içerisinde en az nüfusa sahip olan yerlerden biri maalesef Daday. 15 sene önce verdiğiniz pazar yeri vaadini henüz başlatabildiğiniz halde utanmak yerine bununla gurur duyuyorsunuz. Daday Belediyesi’ne ait dükkanları ve arsaları Daday’ın ve Daday insanının menfaatinin, kazancının ne olacağının hiçbir ilmi tespitini ortaya koymadan, akli, hukuki, vicdani istişaresini yapmadan kendi malınız gibi sattınız. Bu parayla ne yaptığınıza baktığımızda koca bir “hiç” görüyoruz. Dolayısıyla böyle bir halde yapmanız gereken en onurlu iş istifa etmektir.”

"ONLAR KONUŞUR, AK PARTİ YAPAR"

“AK Parti olarak sizlerin engellemelerinize ve popülist açıklamalarınıza rağmen Daday-Eflani yolu, Bezirgan barajı, Daday Çayı ıslahı, Daday tarım ve arazilerinin sulama kanalları, Atlı Terapi Merkezi AK Parti eseri olarak ortaya konulmuştur. En son sizleri paniğe sevk ederek zihniyetinizi allak bullak eden Daday-Kastamonu yolu çalışmamız bütün hızıyla devam etmektedir. Sizler o kadar kötü niyetlisiniz ki ihalesi bitmiş, yapımı devam eden bir yolun yapım çalışmasını görmeyecek kadar kör, duymayacak kadar sağırsınız. Eğer gerçekten iyi niyetliyseniz, fotoğraf çektirdiğiniz yolda iş makinelerinin olduğu, yapım kısmının devam ettiği bölümlerde fotoğraf çektirin. Yine belediye meclisinden anıtın bakım onarım ve çevre düzenlemesi yapmak için çıkan karar sonrası anıtı yıkmak ancak size yakışırdı ve öyle de yaptınız. Hukuk karşısında mutlaka cevabınız istenecektir. Sizler nasıl bir insansınız ki Daday’a doğalgaz getirmeye çalışmamızdan dahi rahatsız oluyorsunuz. Ama siz ne yaparsanız yapın, ağzınızla kuş da tutsanız biz Daday’ımızı çağın gerisinde bırakmamak için size rağmen mücadele etmeye devam edeceğiz. İnşallah doğalgazla da Daday’ı buluşturacağız. Bizim yaptığımız yatırımlar ve hizmetler sizlerin hayal dahi edemeyeceklerinizdir. AK Parti’nin hangi kademesinde olursa olsun tüm teşkilat mensupları olarak halkımıza hizmeti bir ibadet aşkıyla yapıyoruz. Bizim aziz milletimizle samimiyetimiz ve yaptığımız hizmetlerde ne acıdır ki sizleri çıldırtmaya yetiyor. Siz çıldırsanız da hak batıla daima galebe çalar. Bu yatırımlar ve hizmetler sayın milletvekilimiz Metin Çelik, sayın İl Başkanımız Doğan Ünlü mihmandarlığında ve AK Parti teşkilatlarındaki tüm kardeşlerimizin samimiyetiyle daha nice seneler son sürat devam edecektir. Onlar konuşur, AK Parti yapar. Durmak yok yola devam.” (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER