AK PARTİ, CHP'YE SAHİLDEN YÜKLENDİ

AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı tarafından önceki gün Abana’da Daraltılmış İl Danışma Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi

AK PARTİ, CHP'YE SAHİLDEN YÜKLENDİ
banner72

AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı tarafından önceki gün Abana’da Daraltılmış İl Danışma Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan AK Parti Milletvekili Metin Çelik ve İl Başkanı Doğan Ünlü, CHP'li belediyelere eleştirilerde bulundu.

ÇELİK: “MUHALEFET, DOĞAL FELAKETLERDEN KENDİNE ÇIKAR SAĞLAMA PEŞİNDE”

Toplantıda partililere seslenen Milletvekili Metin Çelik, ülkemizde çok sayıda kentte meydana gelen orman yangınları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yangınlarım büyük kısmının kontrol altına alındığını aktaran Çelik, “Can kayıplarımız da oldu, vefat edenlere Allah’tan rahmet, milletimize ve yakınlarına baş sağılığı diliyorum. Zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun. İlimizde de son bir hafta içerisinde yangınlar oldu ama büyümeden kısa bir süre içerisinde, hızlı müdahaleyle bu yangınlar söndürüldü, kontrol altına alındı. Muhalefetin tavrı, her doğal afette olduğu gibi, koronavirüs pandemisinde olduğu gibi devam ediyor. Muhalefet, doğal felaketlerden kendine çıkar sağlama peşinde. Gösterilen büyük çabayı, gerek alet, edevat, gerek insan gücü; personel kapasitesi anlamında, büyük bir mücadele ortaya konuyor. Bütün bunları milletin gözünden kaçırıp; olayı sanki yangınla mücadele edilmiyor şekline getirmeye çalışıyor. Her hadisede aynı şeyi yaşıyoruz. Bunlar maalesef yalanla, dolanla işi götürmeye çalışıyorlar. İcraatları da yok. Bunlar konuşuyor, konuşuyor… Bunlar yetki alanlarında ne yapıyorlar diye baktığınızda ortada hiçbir şey görmüyorsunuz” dedi.

 “CHP’Lİ BELEDİYELERDE HİÇBİR ŞEY GÖREMİYORUZ”

Kastamonu’daki CHP’li ilçe belediyelerini eleştiren Çelik, şu ifadeleri kullandı: “AK Parti’den geçen belediyeler de AK Parti’den kalan icraatlar ile devam etmeye çalışıyorlar. Kendi dönemlerine son 2 buçuk yıla bakalım, hiçbir şey göremiyoruz. Bu palavra sallayan milletvekili, teşkilat başkanları biraz da icraat yapsın, görelim. Ben en son Cide’ye gittiğimde, güzelim Cide sahiline bir hediyelik eşya satış merkezi gibi bir yer yapmışlar. Gerçekten ucube. Böyle paçavraları bir araya getirip, güzelim Cide’nin sahiline, maalesef hizmet diye onu yapmışlar. Biz oradan kaldırmazlarsa onu inşallah, yine Cide Belediyesini aldığımızda Cide’ye yakışır bir hediyelik eşya alanını oluştururuz. Yangın helikopteri getirdim diye sallayan milletvekili, bakanımız bunu yalanlayınca döndü bakanımıza saldırmaya başladı. Bunların kapasitesi bu işte. Bu arada ne yapıyorlar, ne kadar fazla kişiyi kandırabilirsek, o kadar kar diyorlar; yaptıkları bu. Yukarıda ne ise, Kastamonu’da da bu fark eden bir şey yok.”

ÜNLÜ: “YANGINLARDAN SİYASİ RANT ELDE ETMEK İSTEYEN BİR MUHALEFET VAR”

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ise son günlerde eş zamanlı çıkan orman yangınlarının kendisini üzdüğünü söyledi. Yangınların çıkış sebeplerinin araştırıldığını aktaran Ünlü, “Bu yangınların eş zamanlı çıkması çok manidar. İlimizde de 2 adet yangın çıktı aynı anda. Taşköprü ve Seydiler ilçelerimizde, orman teşkilatımıza ve belediyelerimize teşekkür ediyorum. İki yangında büyümeden, kısa zaman içerisinde, büyük çabalar sayesinde söndürüldü. Bu zamanlarda bütün ilçelerimizde, köylerimizde biraz daha hassas davranmamız gerekiyor. Ülkemizde bütün yangınlarda, farklı olumsuz durumlarda milletimiz bir ve beraber oluyor. Sadece birlik olmayan muhalefet oluyor. Bu yangınlarda da siyasi ranta döndürmeye çalışan bir muhalefet anlayışı görüyoruz. Yangınların çıkışını da iktidara bağlamak isteyen, yangınlardan iktidara fatura kesmeye çalışan bir siyasi anlayıştan bahsediyoruz. Oysaki bu zor süreçte bizim onlardan beklentimiz; vatandaşlarımıza destek olmaları, ülkemize destek olmaları” diye konuştu.

“FİDAN KAMPANYASI BAŞLATIYORUZ”

Muhalefetin algı operasyonu yaptığını savunan İl Başkanı Ünlü, “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, bakanlarımızın, kamu çalışanlarımızın ve vatandaşlarımızın yaptığı mücadele bu algı operasyonlarına gölge düşürüyor. Çok büyük çaba sarf ediyorlar. Orada bir çok vatandaşımız hayatını kaybetti, bir çok canlı da öldü. Devletimizin ne denli güçlü olduğunu ve vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya başladığını görüyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanımız evi yanan vatandaşlarımızın ilgili 1 yıl içerisinden evlerinin yapılacağının garantisini veriyor. Öte yandan bütün devletin çalışma alanlarındaki çalışmalar da hızla devam ediyor. Bizlerde bir kampanya yapmak istiyoruz. Ormanın başkenti Kastamonu olarak, AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı olarak vatandaşlarımız ve parti teşkilatımızın el birliğiyle fidan kampanyası başlatıyoruz” ifadesini kullandı.

“CHP’NİN TEK YAPTIĞI ŞEY DEVLETİ KARALAMAK”

CHP Milletvekili Hasan Baltacı’nın yanan bölgelere otel yapılacağı şeklinde iddialar ortaya attığını kaydeden Ünlü, “Bu yalan operasyonlarını yok etmek adına, daha önceki yıllarda çıkan yangınlardaki bölgeleri devletimiz hızlı bir şekilde ağaçlandırdı. Biz yanan bölgelerin tahribatını gidermek adına hızlı bir şekilde çalışma yapıyoruz. AK Parti dönemindeki çalışmalar ile birlikte ağaçlandırma devam ediyor. İlimizde Fidanlık Müdürlüğü kuruldu, bu da Kastamonu için büyük bir yatırım oldu. İlimizde fidanlığın kurulması demek, bölgemizde ağaçlandırma çalışmalarının yapılacağı anlamına geliyor. Bugün binlerce personel ve araçla devam eden çalışmalarda, CHP’nin tek yaptığı şey var; devletini karalamak, orada verilen emeği sıkıntıya sokmak, ülkenin mağduriyetinden kendilerine siyasi rant çıkarmak. Sayın Cumhurbaşkanımızın her zaman ifade ettiği gibi biz bütün güçlüklerin üstesinden geldik. Provakosyon derecesinde olayları farklı yerlere taşımaya çalışanları gördük. Aziz milletimizin sağduyulu davranışıyla beraber bu süreci de atlatacağız” şeklinde konuştu.

“CHP’Lİ BELEDİYELERİN DURUMU ORTADA”

AK Partili belediyeler ile CHP’li belediyeler arasındaki farkın hemen belli olduğunu öne süren İl Başkanı Doğan Ünlü, şunları kaydetti: “İlçeye girdiğinizde hemen belli oluyor. Bu şehri kim yönetiyor, hangi parti yönetiyor, hangi partili belediye başkanı var, hemen belli oluyor. CHP’li belediyelerin durumu ortada, ilimizdeki belediyelerin durumu da ortada; hiçbir şey yaptıkları yok. Cide Belediyesi, Belediyeler Birliği’nden bir tane kamyon alıyor, mal bulmuş mağribi gibi herkes oraya koşuyor. Bunu belediye bütçesiyle de yapmıyor, Belediyeler Birliği’nin verdiği bir araç. Hepsi fotoğraf çektiriyor, hepsi çok büyük bir başarıymış gibi göstermeye çalışıyor. Şükürler olsun kurumlarımıza her gün onlarca araç geliyor. Daha önceki dönemde ilçelere dağıtılan ambulansların töreninde fotoğraf çektirdiğimiz için ‘6 ambulansın dağıtımına katılıyorsunuz’ diye bize serzenişte bulunanlar, 1 tane kamyonet için İYİ Parti, CHP, milletvekili, il başkanı oraya koşup, fotoğraf çektiriyor. Bizim her gün fotoğraf çektirmemiz lazım. Kamu kurumlarına gelen araçlar ile belediyelerimize gelen araçlarla fotoğraf çekinsek bize zaman yetmez.”

Toplantıya; AK Parti Milletvekili Metin Çelik, İl Başkanı Doğan Ünlü, İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal, Abana Belediye Başkanı Yunus Akgül’ün yanı sıra ilçe belediye başkanları, İGM üyeleri ile parti teşkilatından birçok isim ve partililer katıldı. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER