‘2002 ruhuna ihtiyaç var’

AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Ramazan ayının son iftarı teşkilat mensuplarını bir araya getirdi.

banner72

Milletvekili Köylü; “Bize şimdi 2002 ruhu lazım. O zamanlarda bu partiye gelen milletvekili adaylarını tanıyorum, hep mütevazı insanlardı. Yanlış anlaşılmasın; bir nevi alt tabaka olarak görülen insanlardı. Kendilerini büyük zannedenler bu partiye milletvekili olmak için hiç müracaat etmemişlerdi. Ne zamanki AK Parti yükselmeye, hizmet etmeye, halkın teveccühünü kazanmaya başladı, o zaman buralara gelip ‘Bize de bir yer açılır’ düşüncesiyle partiye girdiler” dedi.

Ünal Düğün Salonu’ndaki iftar programına, Milletvekilleri Hakkı Köyü ve Metin Çelik, İl Başkanı Doğan Ünlü ve partililer katıldı. İftar sonrası konuşma yapan Milletvekili Hakkı Köylü; “2002 ruhuna ihtiyacımız var. Geçmişten beri partimizin içinde olanlar bunu bilirler. Partimiz 2002’de küçük bir çekirdekti, bugün büyük bir meyve oldu, yarın daha büyük olacak. Gittikçe genişleyeceğiz ve millete hizmet yolunda da hiç durmayacağız” diye konuştu.

ÜNLÜ “DAVAMIZDA UMUTSUZLUĞA DA, REHAVETE DE YER YOK”

İftar sonrası açıklamalarda bulunan İl Başkanı Doğan Ünlü; “İnşallah artık koronavirüsü hayatımızdan çıkarıyoruz. Dalga dalga çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizler ne yaparsak Hakk’ın rızasını kazanmak için yapıyoruz. Görevimiz, unvanımız ne olursa olsun, hepimiz aynı davanın mensupları aynı gönül hareketinin neferleriyiz. AK Parti kendini sürekli yenilemiş, kuruluş felsefesinden ve prensiplerinden taviz vermeden kendini güncellemiş,  geleceğe hazırlamış yegane siyasi oluşumdur. Ne kadar güçlü olursak olalım, ne kadar birbirimize bağlı olursak olalım ne kadar birbirimize kenetlenirsek kenetlenelim dışarıda da o denli güçlü etkili ve oluruz. Birbirimizle olan bağımızı sağlam tuttuğumuz sürece ülkemize ve partimize yönelik operasyonları tek tek bertaraf ederiz. Davamızda karamsarlığa umutsuzluğa yer olmadığı gibi rehavete, gevşemeye yer yoktur” dedi.

ÇELİK; “AK PARTİ DEMEK UMUT DEMEK”

Milletvekili Metin Çelik de, AK Parti Teşkilatının dünyanın en büyük ailesi olduğunu kaydederek şöyle konuştu; “20 yıldır Türkiye’yi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Türkiye’nin yaşadığı sıkıntıları bir bir ortadan kaldıran, her anlamda Türkiye’ye çağ atlatan AK Parti’miz yeni bir heyecanla yeni bir ruhla 2023 seçimlerine ilerliyor. Milletimizle bir ve birlikte olmayı özlemişiz. Hamdolsun son 2 yıldır dünyayı kasıp kavuran salgın belasından Ramazan öncesinde vaka sayılarının düşmesiyle birlikte kurtulma yolundayız. Bir daha böyle bir sıkıntıyla Rabbim bizleri başbaşa bırakmasın. AK Parti demek umut demek. AK Parti demek Türkiye’nin yarınları için bir araya gelmiş insanların duyduğu heyecan demek. AK Parti demek Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşlarının bir araya geldiği kadrolar demek.”

KÖYLÜ; “2002’DE AK PARTİ’DEN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLANLAR BİR NEVİ ALT TABAKA İNSANLARDI”

Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bize şimdi 2002 ruhu lazım. 2002 ruhu neydi?; Geçmişten beri partimizin içinde olanlar bunu bilirler. ‘Bu partinin başkanı yok. Genel başkanı yok, bu partinin genel başkanı milletvekili olamaz. Hatta muhtar dahi olamaz’ denilen bir zamanda, ‘Eğer bu parti seçimi kazanırsa muhakkak surette kapatılır, bunlara iktidar verilmez’ denilen bir zamanda, bu partiye gönül veren bu memleketin her türlü riski göze alan bir insan grubu, bu partiye gönül verdi ve bu partiyi her şeye rağmen iktidara taşıdı. Onun için hiç kendimizi küçük görmeyelim, geride görmeyelim. Çünkü o ruh taşıdı bizi iktidara. Daha sonra millet anladı ki bu parti vatana hizmet ediyor, kalkınmayı sağlıyor, o halde devam edelim dedi. Yıllardır devam ediyor, milletin dertleriyle dertleniyor. O zamanlarda bu partiye gelen milletvekili adaylarını tanıyorum, hep mütevazı insanlardı. Yanlış anlaşılmasın; bir nevi alt tabaka olarak görülen insanlardı. Kendilerini büyük zannedenler bu partiye milletvekili olmak için hiç müracaat etmemişlerdi. Ne zamanki AK Parti yükselmeye, hizmet etmeye, halkın teveccühünü kazanmaya başladı, o zaman buralara gelip ‘Bize de bir yer açılır’ düşüncesiyle partiye girdiler. Hoş geldi safa geldi. Bundan sonra da gelecekler. Bizim derdimiz bu aileyi genişletmek. 2002’de küçük bir çekirdekti bugün büyük bir meyve oldu yarın daha büyük olacak. Gittikçe genişleyeceğiz ve millete hizmet yolunda da hiç durmayacağız.” (Nihan Kıran)

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2022, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER