YAŞA DEĞİL AŞIYA BAKIYOR

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Kastamonu'da da korona virüs vaka sayılarında ciddi artışlar meydana gelirken; pandemiyle mücadelenin ilimizdeki kalesi Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi'nde de doluluk kapasitesi artıyor

YAŞA DEĞİL AŞIYA BAKIYOR
banner72

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Kastamonu'da da korona virüs vaka sayılarında ciddi artışlar meydana gelirken; pandemiyle mücadelenin ilimizdeki kalesi Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi'nde de doluluk kapasitesi artıyor.  Geçtiğimiz aylarda bir servise kadar inen hastanede, dün itibariyle 7 serviste korona virüs tedavisi gören hastalar bulunuyor. Yoğun bakım ve servislerde tedavi gören hastaların aşılanma oranlarının düşüklüğü dikkat çekerken; 34 yaşından 93 yaşına kadar hastaların tedavisi sürüyor.

119 HASTA TEDAVİ GÖRÜYOR

Artan vakalarla birlikte KEAH'ta 7 serviste 88 hasta, üç yoğun bakımda ise  31 hasta tedavi görürken, hastanede virüs tedavisi gören hastaların sayısı ise toplamda 119 oldu.  Yoğun bakımda tedavi gören hastalar arasında en küçük 34 yaşından 93 yaşına kadar vatandaşlarımız bulunurken, aşılamaları tamamlanmış hastaların yoğun bakımdaki oranı yok denecek kadar az.

ÖLÜMLER TEKRAR BAŞLADI

Ayrıca 15 Ağustos'tan bu yana hastanemizde covid kaynaklı ölümler meydana gelirken, 15 Ağustos'ta aynı gün içerisinde 4 vatandaşımız virüse yenik düştü. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER