KEAH'ta ilk kalp kapağı değişimi

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kalp Damar Cerrahisi doktorları tarafından 68 yaşındaki Ahmet Kındı'nın kireçlenerek bozulan aort kapağı değiştirilerek sağlığına kavuşturuldu

KEAH'ta ilk kalp kapağı değişimi
banner72

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kalp Damar Cerrahisi doktorları tarafından 68 yaşındaki Ahmet Kındı'nın kireçlenerek bozulan aort kapağı değiştirilerek sağlığına kavuşturuldu.

İlimizde ilk bypaas ameliyatını başarıyla gerçekleştiren Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Öğretim Üyesi Burak Tamtekin, kalp damar cerrahisinde meslektaşlarıyla birlikte ilklere imza atmaya devam ediyor. KEAH'a nefes darlığı, çabuk yorulma ve gün içinde rutin işlerini yapamaz halde olduğu şikayetiyle gelen 68 yaşındaki Ahmet Kındı'nın muayenesini de aort kapağının kireçlendiğini tespit eden  Tamtekin, hastanın kalp kapağını değiştirdi. 

TAMTEKİN: ''HARİKA BİR EKİBİMİZ VAR''

Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Tamtekin, operasyonla ilgili yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi; ''Kalp Damar Cerrahi ekibimizle yaptığımız incelemede kalpte bulunan üç kapaktan biri olan aort kapağının ciddi miktarda kireçlendiği ve çalışmadığını tespit ettik. Bu tespitimiz üzerine ameliyat kararını verdik. Hastamızın aort kapağını mekanik kapak ile değiştirdik. 68 yaşındaki hastamız Ahmet Kındı, ameliyat sonrası üçüncü saatte solunum cihazından çok şükür ayrıldı. Sekiz saat sonrasında da hastamızı yürüttük. Hastamızı ikinci günü normal odaya çıkmasını planlanıyoruz. Kastamonu'da kalp kapağı değiştirme ameliyatını ilk kez yapılmasının ekip olarak gururunu yaşadık yaşıyoruz. Açık kalp ameliyatlarımızı bir aksilik olmadığı ve malzeme temini olduğu süre içinde aynı tempoda sürdürmeye devam edeceğiz. Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi olarak harika bir ekibimiz var. İl Sağlık Müdürlüğümüz, Hastane Başhekimimiz Prof. Dr. Zafer Ergül, yanımızda olmaları destek vermeleri ayrıca başarılarında devamını getiriyor.'' (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER