TÜGVA'dan 'Tarih Yolculuğu'

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kastamonu İl Temsilciliği tarafından İstanbul gezisi düzenlendi

TÜGVA'dan 'Tarih Yolculuğu'

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kastamonu İl Temsilciliği tarafından İstanbul gezisi düzenlendi.  . İl merkezi, Araç, Tosya, Abana ve Bozkurt'tan gelen liseli öğrencilerin katıldığı gezi programı iki gün sürdü. Tarihi kent İstanbul'da şehrin kültürel ve tarihi değerleri ziyaret edilirken, TÜGVA Genel Merkezi'ne de ziyaret gerçekleştirildi.

Ayasofya Camisinde kılınan sabah namazı ile başlayan gezi programında  İstanbul'un tarihi ve kültürel değerleri ziyaret edildi. TÜGVA Genel Merkezi'ni de ziyaret eden grup, Genel Başkan Enes Eminoğlu ve Liselerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Okan Özer'le de görüşme fırsatı buldu.

İstanbul Gezisi hakkında konuşan TÜGVA Kastamonu İl Temsilcisi Selim Önen, Fatih Sultan Mehmet'in annesi Hüma Hatun'un Kastamonulu oluşuna değinerek, Kastamonulu gençlerin Fatihin şehri İstanbul’a gitmelerinden, İstanbul’un manevi ikliminden nasiplenmelerinden ziyadesi ile mutlu olduklarını belirtti. Pandemi nedeniyle zorunlu olarak duraksayan yüz yüze vakıf çalışmalarının, kısıtlamaların kalkması ile inşallah yeniden artacağına söyleyen Selim Önen, Kastamonu’da TÜGVA’nın yaptığı gençlik çalışmalarına maddi manevi destek veren herkese teşekkür etti. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER