'Hakaret' sergiyi iptal ettirdi

Kastamonu Kadın Derneği geçtiğimiz Cuma günü gerçekleşecek olan, “Veliye Martı ve Öğrencileri” sergisini iptal etme kararı aldı

'Hakaret' sergiyi iptal ettirdi
banner72

Kastamonu Kadın Derneği geçtiğimiz Cuma günü gerçekleşecek olan, “Veliye Martı ve Öğrencileri” sergisini iptal etme kararı aldı. Veliye Martı’nın Kastamonu Motifleri hakkında, “Aptal Kastamonu Motifi” cümlesini kullandığını iddia eden Dernek Başkanı Emine Çelik, “Kastamonu’ya ve değerlerine kimsenin aşağılama ve hakaret etme hakkı yok” diyerek iptal ettiği sergi hakkında iptal gerekçesini şu ifadelerle anlattı.

“Cuma günü gerçekleşecek yazma sergimiz, sergi yapacak şahıs Veliye Martı’nın Kastamonu motiflerine 'Aptal Kastamonu Motifi' cümlesi ile Kastamonu’ya aşağılayıcı ifadeler kullandığını öğrendiğim için sergiyi iptal ediyorum. Kastamonu’ya ve Değerlerine kimsenin hakaret etmeye ve aşağılamaya hakkı yoktur.”

KAST-KADER Başkanı Çelik açıklamasının devamında ise Veliye Martı’yı kınadı.

“VELİYE MARTI DENEN ŞAHSI KINIYORUM”

Kastamonu motifleri hakkında “Aptal Kastamonu motifleri” şeklinde konuştuğunu iddia ettiği Veliye Martı için, “Veliye Martı’yı kınıyorum diyen Çelik; “Veliye Martı denen şahsı kınıyorum. Veliye Martı ve bunun gibi zihniyetlerin Kastamonu’yu kullanarak kazanç sağlamasına asla izin vermeyeceğim. Tüm bu nedenlerden dolayı sergiyi iptal etmiş bulunmaktayım” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER