Cezaevine 'bilgi bağışı'

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan "Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkelerinde Kütüphane Kurulmasına İlişkin İş Birliği Protokolü" kapsamında Barutçuoğlu Alışveriş Merkezi’nde kitap bağış standı kuruldu

Cezaevine 'bilgi bağışı'
banner72

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan "Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkelerinde Kütüphane Kurulmasına İlişkin İş Birliği Protokolü" kapsamında Barutçuoğlu Alışveriş Merkezi’nde kitap bağış standı kuruldu.

Vali Avni Çakır, cezaevlerinde kalanların hem vakit geçirmeleri hem de kitap okuyarak bilgilenmeleri adına kampanya düzenlendiğini, kendilerinin de buna destek verdiğini söyledi.

Vatandaşları kampanyaya destek olmaya davet eden ve kampanyanın çok anlamlı olduğunu söyleyen Vali Çakır, "Bu kampanyayı sembolik bağışlarla başlatıyoruz. İnşallah biz Kastamonu Valiliği olarak bu konuda ilk etapta 250 kitapla bu kampanyaya destek vereceğiz. Kampanyamızın hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Vali Çakır, Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, Kastamonu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Uzun, İdare Mahkemesi Başkanı Mahmut Taşçı, Cezaevi Müdürü Ahmet Çalışkan ve kurum müdürlerinin katılımıyla kampanyanın açılış kurdelesi kesildi.

Kampanyaya Kastamonu Valiliği 250 kitapla destek olurken Kastamonu Belediyesi ise 500 kitap bağışında bulundu. Alışveriş merkezindeki standın yanı sıra Adliye ve cezaevinin girişinde de stantların açıldığı kampanyaya, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kastamonu Barosu'nun da kitap desteğinde bulunacağı öğrenildi. (Alperen Erkuş)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER