Yaşar: Pınarbaşı’nın geleceği turizmde

Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar’ın uzun süredir çalışmalarını yürüttüğü yeni turizm rotası nihayete erdi.

Yaşar: Pınarbaşı’nın geleceği turizmde
banner72

2021 yılında pandemi koşullarına rağmen 200 bin turist ağırlayan Pınarbaşı’ya turizmde yeni bir ivme kazandıracak yeni bir proje hayata geçirildi.

Ülkemizin önemli turizm merkezlerinden olan Safranbolu’da misafirlerin konaklama sürelerini artırmak için turizm profesyonellerine yönelik Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği tarafından hayata geçirilen ‘Bölge Tanıtım Gezileri’ projesine ilimizin büyüyen turizm destinasyonu Pınarbaşı da dahil edildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Şebnem Ergüder, “Derneğimizin paket tur programlarına yazıp dahil ettirdiği bu yeni rotanın satışı kadar sürdürülebilirliğini de önemsiyoruz. O açıdan bilgimiz dahilinde gelen konuklarla temas halinde oluyor ve değerlendirmelerini alıyoruz” dedi.

“PINARBAŞI, KASTAMONU’NUN TURİZM ANLAMINDA LOKOMOTİFİ OLDU”

Pınarbaşı’nın her geçen günü büyüyen bir turizm bölgesi olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Şenol Yaşar, Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği, Pınarbaşı’mıza çıkarma yaptılar ve ilçemizin doğal güzelliklerimizi keşfettiler. Bu sezon Pınarbaşı, Safranbolu'ya gelen turistlerinde rotasında yer alacak. Pınarbaşı, Kastamonu’nun turizm anlamında lokomotifi oldu. “Türkiye’nin dünyaya armağanı Pınarbaşı” sloganımızın gereklerini yerine getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçemizin geleceğinin turizmde olduğunu düşünüyor, yeni oluşturulmaya başlanan bu turizm rotasını da bu ölçüde değerlendiriyor ve çok önemsiyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER