Vali Çakır'dan Araç turu

Vali Avni Çakır, incelemelerde bulunmak üzere Araç ilçesini ziyaret etti

Vali Çakır'dan Araç turu

Vali  Çakır başkanlığında, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Çenet, Genel Sekreter Yardımcısı  Nida Sinsi ile birlikte ilk olarak Araç İlçe Emniyeti personeliyle bir araya geldi. Daha sonra Araç İlçe Şehitliğini ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali  Avni Çakır, Sıragömü Köyündeki tadilattan geçen köy konağını ve yeni yapılan parke çalışmasını yerinde inceledi.

Ziyaretlerine Araç Fındıklı Yaylası ve Kirazlı Yaylasına giderek devam eden Vali Çakır, Fındıklı Yaylasında kamp yapan karavancılarla bir süre sohbet etti. Daha sonra 03.01.1994 tarihinde görev uçuşu sırasında uçağın düşmesi sonucu şehit olan Hv. Plt. Kur. Yb. Ünsal Aksoy’un Kirazlı Köyü’ndeki ailesini ziyaret eden Vali Çakır, şehit ailesine Türk Bayrağı hediye etti.

 

Sırasıyla Çerçiler Köyü ve Bahçecik Köyü’nü de ziyaret eden Vali Çakır, köy yollarında incelemelerde bulundu. Bahçecik Köyü’ndeki kadınlarla hatıra fotoğrafı çektiren Çakır, daha sonra Tavşanlı Köyü’nü de ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Akabinde Boyalı Jandarma Karakolu’nu ziyaret eden Vali Çakır, jandarma personeliyle bir araya geldi. Son olarak Boyalı Ertürk Yöndem YBO’yu da ziyaret eden Çakır, öğretmen ve öğrencilerle bir süre sohbetin ardından ilçeden ayrıldı. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER