Tosya’ya Akıllı Fabrika Kuracak

Kastamonulu iş adamı Kenan Danacı, Tosya Organize Sanayi Bölgesinde tekstil fabrikası kurmak için çalışmalara başladı

Tosya’ya Akıllı Fabrika Kuracak
banner72

Kastamonulu iş adamı Kenan Danacı, Tosya Organize Sanayi Bölgesinde tekstil fabrikası kurmak için çalışmalara başladı. Otomasyon sistemlerine önem verilecek fabrikanın 2022’de faaliyete geçmesi ve 600 kişiye istihdam sağlaması planlanıyor.

Yeni fabrikada fason üretimin yanı sıra kendi markalarını da iç ve dış pazara sunacaklarını bildiren Tosyalı iş adamı Kenan Danacı, “Kuracağımız entegre tesis ile tüm dünya markalarının en önemli tedarik zinciri olmayı hedefliyoruz. Aynı zamanda DNC ve Danacılar olarak mevcutta olan markalarımızın pazar payını da artıracağız.” dedi.

Tekstil sektöründeki faaliyetlerine 2005 yılından beri Sultangazi’de faaliyet gösteren Danacılar Tekstil ile devam ettiğini anımsatan Kenan Danacı, Tosya’da kuracakları entegre tesiste üretim ve istihdam kapasitelerini artıracaklarını bildirdi.

Mevcutta 700 metrekare alanda kurulu tesislerinde denim kumaş üzerine işlem yaptıklarını aktaran Danacı, “Ana kademede 27 kişilik ekibimizle denim kumaşta tasarım ve modelleme işlemini bünyemizde gerçekleştiriyoruz. Dikim, kesim, yıkama gibi işlemleri fason olarak veriyoruz, 750 kişiye dolaylı olarak istihdam sağlıyoruz. Son aşamada kontrol ve paketleme işlemleri firmamızda yapıldıktan sonra müşterilerimize teslim ediyoruz. DNC ve Danacılar olarak iki markamız bulunuyor. Kendi markamızı e-ticaret siteleri aracılığı ile satışa sunarken, Fransa, Almanya ve İsveç’e doğrudan ihraç ediyoruz.” dedi.

Danacılar Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Danacı Tosya’da faaliyete başlayacak tesis hakkında ise şu bilgilendirmeyi yaptı: “12 bin metrekaresi kapalı toplamda 20 bin metrekare olan tesiste entegre üretim gerçekleşecek. Tasarım, kesim, dikim gibi tüm işlemler yapılacak. Denim ile örme kumaş üzerine faaliyet gösterecek fabrika otomasyon ve dijital bakımdan da teknolojiyi yakından takip edecek. Bu yıl inşaatı başlayacak tesis 2022’de üretime geçecek. Yaklaşık 600 kişiyi istihdam edeceğiz. Hedefimiz tüm dünya markalarına iş yapıp güçlü bir tedarik zinciri oluşturmak. Memleketimize ve ülkemize faydalı girişimler yapmak istiyoruz.” (İstamonu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER