Tosya'da kökten çözüm

Tosya Berçin Köyü’nde inşaatına başlanan yeraltı barajı çalışmalarını Belediye Başkanı Volkan Kavakligil yerinde kontrol ederek; tamamlandığında şehrimizin büyük ölçüde içme suyu ihtiyacının karşılanacağını ve kısa sürede çalışmaların başarılı bir şekilde neticelendirileceğini ifade etti

Tosya'da kökten çözüm

Tosya Berçin Köyü’nde inşaatına başlanan yeraltı barajı çalışmalarını Belediye Başkanı Volkan Kavakligil yerinde kontrol ederek; tamamlandığında şehrimizin büyük ölçüde içme suyu ihtiyacının karşılanacağını ve kısa sürede çalışmaların başarılı bir şekilde neticelendirileceğini ifade etti.

KAVAKLIGİL: '' SAĞLIKLI İÇME SUYU İHTİYACI ÖNEMLİ ÖLÇÜDE KARŞILANACAK''

Yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Kavaklıgil açıklamasında; “Dünyada meydana gelen iklim değişikliğinin tesiri, son günlerde ülkemizde ve ilçemizde de yakinen hissedilmektedir. Ülkemiz, küresel ısınmanın etkisiyle susuzluk ve kuraklık sorununu oldukça şiddetli yaşayacak bir bölgede bulunmaktadır. Bugünlerde önemli su havzaları, barajlar ve göller kuraklık etkisi altındadır. Mevsimin kurak geçmesi nedeniyle içme suyu kaynağı olarak hizmet veren yüzeysel sular; barajlar, göller ve nehirlerdeki su seviyeleri düşmeye başlamıştır. Suyun, topografyanın ve jeolojinin uygun olduğu alanlarda, çevre dostu yeraltı barajının yapımına başlayarak sağlıklı içme suyu ihtiyacı böylece önemli ölçüde karşılanacak” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER