Temennimiz sayının artmaması!

Sel sularına teslim olan Bozkurt ilçesinde 10 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Binalarda mahsur kalan vatandaşları ise arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor

Sel sularına teslim olan Bozkurt ilçesinde 10 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Binalarda mahsur kalan vatandaşları ise arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor.  Çok sayıda kayıp vatandaşın olduğuna dair bilgiler bulunurken, AFAD'ın resmi verilerine göre gazetemizin baskıya girdiği saatler itibariyle 10 can kaybımız bulunuyor.

Sel felaketi nedeniyle bodrum katları sular altında kalan binaların çatılarına ve balkonlarına çıkan vatandaşlar, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait helikopterlere alınarak güvenli bölgelere tahliye edildi. Afetin büyük çapta etkilediği ilçede; AFAD, AKUT, Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Polis Arama Kurtarma (PAK), itfaiye ekipleri ise karadan arama-kurtarma faaliyetleri icra ediyor. Sel bölgesinde 10 kişini cansız bedenine ulaşılırken, 400’ün üzerinde vatandaş ise güvenli bölgeye ulaştırıldı. Selin tahrip ettiği ilçede, arama-kurtarma faaliyetleri sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2021, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER