Taşköprü’de tiyatro rüzgarı

Taşköprü Belediyesi tarafından kültür-sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinlikte Yasemin Yalçın Tiyatrosu “Emlakçıyı Beklerken” isimli iki perdelik tiyatro oyunu ile Taşköprülülerle buluştu.

Taşköprü’de tiyatro rüzgarı
banner72

Kültür ve Sanat alanındaki faaliyetleriyle ön planda olan Taşköprü Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organizasyonunda sevilen tiyatro oyuncuları Yasemin Yalçın, İlyas İlbey, Cenk Tunalı, Ziya Kürküt, Kahraman Sivri, Eylül İlbey, Sertaç Akkaya, Funda Oskay’ın yer aldığı “Emlakçıyı Beklerken” isimli komedi oyunu, saat 16.00 ve 20.00 seanslarında Taşköprülü tiyatro severler için sahne aldı. Taşköprü Belediyesi Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak gerçekleşen tiyatro oyununa Taşköprü Kaymakamı Çağlar Partal, Belediye Başkanı Abdullah Çatal, daire amirleri, STK temsilcileri ve çok sayıda sanatsever vatandaş katıldı.

İLBEY; “YAPARSA ABDULLAH ÇATAL YAPAR”

Oyunun sonunda konuşan Kastamonulu hemşerimiz ünlü tiyatrocu İlyas İlbey, Kastamonu sevdalısı bir insan olduğunu ve 43 yıllık profesyonel sanat hayatında ilk kez memleketinde sahne almaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek kendilerini hemşerileriyle buluşturan Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal’a teşekkür ederek, oyunun sloganı olan “Yaparsa Şuayip Yapar” sözünü, yaparsa “Abdullah Çatal Yapar” diyerek değiştirip Başkan Çatal’ı sahneye davet etti.

Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal da Yasemin Yalçın Tiyatrosu’nun tüm oyuncularına göstermiş oldukları performans ve oyunculuktan dolayı ilçe halkı adına teşekkür etti.

Sanatın ve sanatçının her zaman yanında olduklarını söyleyen Başkan Çatal, pandemiden kaynaklı ara verdikleri kültür-sanat alanında ki faaliyetlerinin aralıksız devam edeceğinin müjdesini verdi.Başkan Çatal ayrıca, tiyatro ekibi adına Yasemin Yalçın’a sarımsak tacı, plaket ve çiçek takdim etti.Program çekilen toplu selfi ile son buldu.Tiyatro oyununu Kastamonu il merkezi başta olmak üzere, Hanönü, Devrekâni, Daday ve çevre ilçelerden geçen çok sayıda vatandaşta izledi.Tiyatro ekibi oyunların akabinde Taşköprü ilçesinde kültür gezisine katılarak Kent Tarihi Müzesi ve Tarihi Delibeyoğlu Konağı başta olmak üzere tarihi ve turistik yerleri gezdi. Sevilen oyuncular, Taşköprü’nün tarihine ve kültürüne hayranlıklarını da gizleyemedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER