Taşköprü'den Çanakkale çıkarması

Taşköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Çanakkale ruhunu birlikte yaşayalım sloganıyla” 14 mahalleye yönelik başlatılan Çanakkale gezisinin ilkinde Harmancık ve Üstadlar Mahallesi sakinleri Çanakkale’ye gitti

Taşköprü'den Çanakkale çıkarması

Taşköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Çanakkale ruhunu birlikte yaşayalım sloganıyla” 14 mahalleye yönelik başlatılan Çanakkale gezisinin ilkinde Harmancık ve Üstadlar Mahallesi sakinleri Çanakkale’ye gitti.

İlk gezinin kaptanlık görevini ise 31 Mart 2019 mahalli seçimlerine “Kaptana Güven” sloganıyla seçime giren ve Taşköprü Belediye Başkanı seçilen Belediye Başkanı Abdullah Çatal yaptı.

Çanakkale’ye düzenlenen gezide ilk olarak Harmancık Mahallesi ve Üstatlar Mahallesi sakinleri ecdadı ziyarete gitti.

Belediye Başkanı Abdullah Çatal, Belediye Başkanlığı dönemi öncesi, turizm firması sahibi olması dolayısıyla kendi otobüs firmasında da kaptanlık yapmış ve seçim sürecinde “Kaptana Güven Taşköprü Yolun Açık” sloganı ile yürütmesiyle Belediye Başkanlığına seçilmişti. Başkan Çatal, Çanakkale gezisinin ilk kaptanlığını yaparak, “Taşköprü Kaptan’a Güvendi” sloganıyla şoför koltuğuna geçti.

Gezinin ilk kaptanı Belediye Başkanı Abdullah Çatal, yaptığı açıklamada 14 Mahalle’ye yönelik her hafta gezi düzenleyeceklerini ve ilk gezinin de kaptanlığını kendisi yapacağını belirterek “Vatandaşlarımızın pandemiye uyması sonucu güzel sonuçlar elde ettik. Evlerinde bunalan vatandaşlarımıza bir nebzede olsa ödül olarak gezi programı düzenledik. İnşallah ecdadımızın ruhunu her vatandaşımızın yaşamasını sağlamayı hedefliyoruz. Taşköprümüzün 14 mahallesini Ecdadımızla buluşturacağız. Taşköprü halkı Kaptana güvendi Allah’ın izni ile vatandaşlarımıza bende eşlik ederek, gezimizin kaptanlığını yürüteceğim” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER