Sel geçici köprüyü yıktı

Geçtiğimiz yıl yaşanan sel afetinden Azdavay ilçesinde en çok etkilenen köylerden biri olan Başakçay Köyünde yapılan geçici köprü, önceki gün meydana gelen selde yıkıldı. Yıkılan menfez nedeniyle 3 köyün bağlantısı kesildi.

Sel geçici köprüyü yıktı

İl Genel Meclisi Üyesi Fahrettin Cebeci uyarıda bulunarak; “Topuk Başakçay yol hattını kullanan tüm vatandaşlarımızın dikkatine!.. Geçen yol hattını kullanın. Menfezi sel almıştır. Allah beterinden korusun” ifadelerine yer verdi. 

Sel nedeniyle 3 köyün bağlantısının kesildiğini ifade eden Azdavay İGM Üyesi Fahrettin Cebeci; “Yağmur yağışı ve sel devam ediyor. 3 köyün bağlantısı kesilmiş durumda. Diğer köylerden şuana kadar bize gelen bilgilerde, ufak tefek sıkıntılar olduğu söyleniyor. Ağır bir durum yok. En ağır sıkıntının yaşandığı yer burası. Geçtiğimiz yıl yaşadığımız sel afetinde de en büyük sıkıntının yaşandığı yerdi Başakçay yöresi. Burada yapılan geçici köprülerimiz vardı buraları da maalesef yağan yağmurdan kaynaklı sel aldı. Vatandaşlarımızın dikkatli olmalarını istiyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER