PINARBAŞI'NDA DOLU DOLU FESTİVAL

Doğa güzellikleriyle ön plana çıkan Pınarbaşı ilçemizde "4'üncü Kanyon ve Doğa Sporları Festivali" 12-15 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek

PINARBAŞI'NDA DOLU DOLU FESTİVAL
banner72

Doğa güzellikleriyle ön plana çıkan Pınarbaşı ilçemizde "4'üncü Kanyon ve Doğa Sporları Festivali" 12-15 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek.

Dünyanın en derin kanyonları arasında gösterilen Valla Kanyonu'nun yanı sıra Horma Kanyonu'nun yer aldığı ilçedeki festival kapsamında, kanyon geçişlerinin yanı sıra çok sayıda etkinlik yapılacak. Ülkemizde meydana gelen orman yangınlarından dolayı bu yıl buruk kutlanacak olan festivalde katılımcılara orman yangınları konusunda bilinçlendirme eğitimi verilecek.

4 GÜN SÜRECEK

Festivalin ilk gününde katılımcılara teorik kanyon sporu eğitimi, ilk yardım eğitimi, arama kurtarma eğitimi ve uygulamalı ip inişi eğitimi verilecek ve Valla Kanyonu’nun sunumu yapılacak.

Festivalin ikinci gününde ise Valla ve Horma Kanyonu geçiş aktiviteleri gerçekleştirilecek. Kanyon ve Doğa Sporları Festivali’nin üçüncü gününde ise Horma Kanyonu geçiş aktivitesinin yanı sıra bisiklet gezisi, okçuluk eğitimi düzenlenecek.  Festival 15 Ağustos Pazar günü Horma Kanyonu geçiş aktivitesi ile sona erecek.

Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar, böyle bir festivale ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

İlçenin önemli doğa güzelliklerine sahip olduğunu ve bu güzellikleri dünyaya tanıtmak için çaba sarf ettiklerini ifade eden Şenol Yaşar, “Kanyoncular ve doğaseverleri 4’üncü kez ilçemizde ağırlayacağız. Dünyanın 2'nci büyük kanyonu Valla Kanyonu ilçemizde. Yer yer yüksekliği 1100 metreyi, uzunluğu 12 kilometreyi bulan Valla Kanyonu sporcular tarafından geçilecek. Aynı zamanda ilçemizdeki Horma Kanyonu'ndan da geçişler yapılacak. İlçemizde çok önemli mağaralar var, bu mağaralar gezilecek. Bunun dışında doğa gezileri gerçekleştirilecek” dedi.

KONSERLER VE SİNEMA GÜNÜ İPTAL

Ülkemizde meydana gelen orman yangınlarının büyük üzüntüsünü yaşadıklarını dile getiren Şenol Yaşar, “Büyük çoğunluğu Ege ve Akdeniz kıyılarında meydana gelen orman yangınları bütün vatandaşlarımız gibi bizleri de derinden üzmüştür. Yangınların söndürülmesi noktasında büyük çaba sarf eden arkadaşlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Orman yangınlarının üzüntüsünü yaşadığımız bu günlerde festival programımızda yer alan konserleri ve sinema gününü iptal etme kararı aldık” diye konuştu.  (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER