Köylerin sorunları masaya yatırıldı

Daday Köylerin Alt Yapısının Desteklenmesi Projesi’nin (KÖYDES) 2021 yılı Olağan Genel Kurulu dün yapıldı

Köylerin sorunları masaya yatırıldı
banner72

Daday Köylerin Alt Yapısının Desteklenmesi Projesi’nin (KÖYDES) 2021 yılı Olağan Genel Kurulu dün yapıldı. Genel kurulda  köylerin elektrik tesisatlarının yenilenmesi, su ile ilgili çalışmalar, su depolarının temizliği ve klorlama çalışmaları ile çevre temizliği konuları görüşülerek karara bağlandı.

Her yıl Mayıs ayında yapılan bu yıl pandemi dolayısıyla Haziran ayına ertelenen toplantı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından açılış konuşmasını Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı ve Daday Kaymakamı Mehmet Sert yaptı. Sert, konuşmasında yapılan toplantının Daday için hayırlı olması temennisinde bulundu. Ardından Birlik Müdürü ve Özel İdare Müdürü Bahattin Tiftik tarafından faaliyet, denetim raporları ve bilançolar okunarak ibra edildi. Divan Katip Üyeliklerine Kayabağı Köyü Muhtarı Mehmet Ali Meydan ile Sorkuncuk Köyü Muhtarı İrfan Yazımcı'nın oy birliği ile seçildiği genel kurulda ayrıca köylerin elektrik tesisatlarının yenilenmesi, su ile ilgili çalışmalar, su depolarının temizliği ve klorlama çalışmaları ile çevre temizliği konuları görüşülerek karara bağlandı.

“ENCÜMEN ÜYELİĞİ İÇİN KIYASIYA YARIŞ”

Gündem gereği yapılan 2021 yılı Birlik Encümen Üye Seçimlerinde aday olan Bolatlar Köyü Muhtarı M. Levent Uğuzbalaban, Bayramlı Köyü Muhtarı Nedim Sözgan, Çamkonak Köyü Muhtarı Metin Gebeş, Çavuşlu Köyü Muhtarı Hüseyin Çiftçi ve Hasanşeyh Köyü Muhtarı Orhan Yavuz Birlik Encümen Üyeliği için kıyasıya yarıştı. Kapalı sandık usulünde yapılan seçimde 33 oy alan Bayramlı Köyü Muhtarı Nedim Sözgan ve 24 oy alan Çavuşlu Köyü Muhtarı Hüseyin Çiftçi birliğin yeni encümen üyeliklerine seçildi. Genel kurulda İGM Üyeleri Mehmet Apaydın ve Atila Bayram Pirci'de hazır bulundu. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER