‘İddialar gerçeği yansıtmıyor’

AK PARTİ TAŞKÖPRÜ İLÇE BAŞKANI HÜSEYİN EROL:

‘İddialar gerçeği yansıtmıyor’
banner72

AK Parti Taşköprü İlçe Başkanı Hüseyin Erol, ilçede yayın yapan bir gazeteye dayandırılan "Taşköprülü selzedeler yardım eli bekliyor" başlıklı habere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Söz konusu haberin gerçeği yansıtmadığını ve art niyetli kişilerin yaptırdığını iddia eden Erol, devletin her zaman görev yerinde olduğunu kaydetti. Sel afetinin olduğu ilk andan itibaren Vali Avni Çakır, Milletvekili Metin Çelik, Kaymakam Çağlar Partal ile birlikte selden zarar gören bölgelerde incelemeler yaptıklarını belirten İlçe Başkanı, devletin bütün kurumlarının seferber olduğunu aktardı.

Kurumlarca gerekli incelemeler ve tespitlerin yapıldığını vurgulayan İlçe Başkanı Erol; "Haberde ismi geçen Hasan Çekici, Burhan Çekici isimli vatandaşlarımıza da ilk incelemeler neticesinde İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerince tespit yapılmış; Hasan Çekici isimli vatandaşımızın 46 bin 400 TL, Burhan Çekici isimli vatandaşımızın 36 bin 720 TL hasarı olduğu tespit edilerek bildirimi yapılmıştır. Ayrıca haberde bahsi konu olan evlerinin ekiplerce yerinde yapılan incelemede herhangi bir zarara uğramadığı tespit edilmiştir. İstanbul’da ikamet eden dernek başkanının ilk temas etmesi gereken köy muhtarlarından ve hiçbir yetkili kurumdan bilgi almadan böyle bir açıklama yapması da en basit tabirle akıl tutulması ve hezeyandan ibarettir. Gazeteciliğin en temel prensibi doğru habere ulaşmak adına gerekli araştırmaları yaparak kamuoyuna doğru bilgiyi iletmektir” dedi.

“YOL GÜZERGAHI ÇALIŞMALARI DEVAM ETMEKTEDİR”

Sel bölgesinde ihtiyaç olan araçların hızlıca bölgeye gönderildiğini kaydeden Hüseyin Erol, şunları ifade etti; “Bölgede zarar gören köprü ve menfezlerin tespiti yapılmış, ihale aşaması devam etmektedir. Ayrıca ilerleyen süreçte tekrar yolların bozulmaması için bölgede yeni yol güzergahı çalışmaları devam etmektedir. Vatandaşlarımızın mağduriyet ve taleplerini dinleyerek gerekli kurumlarımıza aktardığımızı da ayrıca belirtmek isterim. Sel afetinde ve diğer afetlerde bütün ülke devletimizin, vatandaşımızın yanında olduğunu görmüştür. Fakat bu tip yalan yanlış haberler neticesinde ortaya çıkan 'doğru ayağa kalkana kadar yalan dünyayı dolaşırmış' sözüne meydan bırakmamak ve kamuoyunu bilgilendirmek adına bu açıklamayı yapmak gereği görülmüştür.” (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER