'Her şey beş dakikada oldu'

Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketinin ardından ilk gece kurtarma çalışmaları sürdü. Yaşanan sel felaketinde mahsur kalan Emrah T. ''5 dakikanın içinde ne olduysa oldu'' ifadelerini kullandı

'Her şey beş dakikada oldu'

Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketinin ardından ilk gece kurtarma çalışmaları sürdü.   Yaşanan sel felaketinde mahsur kalan Emrah T. ''5 dakikanın içinde ne olduysa oldu'' ifadelerini kullandı.

  Bozkurt’ta meydana gelen sel felaketinin ardından bölgeye çok sayıda AFAD, JAK, UMKE ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Sular altında kalan kent merkezindeki evlerinde mahsur kalan vatandaşları kurtarma çalışmaları ve yıkılma tehlikesi bulunan binalardaki tahliyeler gece boyunca sürdü.  AFAD ve JAK ekipleri, sel suları altında kalan binalardaki vatandaşları botlarla kurtarma çalışmalarını sürdürdü. İtfaiye ekipleri de ulaşabildikleri binalardaki insanları merdivenler aracılığı ile kurtardı. Sel felaketinin ardından bölgeye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da çalışmaları gece boyunca yakından takip etti.

''HER ŞEY BEŞ DAKİKANIN İÇİNDE OLDU''

Yaşanan sel felaketinde mahsur kalan Emrah T., “5 dakikanın içinde ne olduysa oldu. İnsanlar ve arabalar hep gitti. Kimsenin eve kaçmaya vakti olmadı. Herkes korktu. Benim eşimde hatta kapıda yakalandı, zor attı kendini eve. Belediye anons yaptı, yağmur geliyor dedi. Bir baktık ki sel patlamış gelmiş. Ailemden haber alamadığım kimse yok şuan babam çıktı ama kapı komşumuz gözümün önünde sele kapıldı gitti. Aç, susuz bir şekilde 12’den beri burada bekliyoruz. Yağmur gelecek, sel gelecek dediler bir baktık çay patladı, geliyor. Gözümüzün önünde binalar yıkıldı” ifadelerini kullandı.

''EV, SUYUN İÇİNDE KALDI''

  Sel felaketi esnasında bir binanın beşinci katına sığınan ve itfaiye ekiplerince kurtarılan vatandaş, “Bizim çocuk belediyede çalışıyor, telefon açtı ‘anne yukarıda çay patlamış o tarafa geliyor hemen evden kaçın’ dedi. Bizim ev suyun içinde kaldı bizde oğlumuzun evine kaçtık. 20 kişiden fazlaydık binada. Su ikinci kata kadar çıktı ondan sonra aşağıya bakamadık. Çok kötü oldu. Almaya geldiklerinde çok sevindik. Allah razı olsun" şeklinde konuştu. (İha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER