Helikopter mesaiye başladı

Taşköprü ilçesine bağlı Kabalar köyü sınırları içerisinde dün öğlenden sonra başlayan orman yangını bu saat itibariyle kontrol altına alındı

Helikopter mesaiye başladı
banner72

Taşköprü ilçesine bağlı Kabalar köyü sınırları içerisinde dün öğlenden sonra başlayan orman yangını bu saat itibariyle kontrol altına alındı. Yangında, geçtiğimiz günlerde Taşköprü'de konuşlandırılan yangın helikopteri de ilk seferine çıktı.

Alınan bilgiye göre Kastamonu Taşköprü’ye bağlı Kabalar köyü sınırları içerisindeki ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangına Taşköprü Orman işletme müdürlüğüne ait yangın söndürme ekipleri ve bir süre önce ilçede konuşlandırılan yangın söndürme helikopteri müdahale etti. Ekiplerin ve helikopterin müdahalesi sonucu kısa sürede kontrol altına alınan yangında 3 dönüm ormanlık alanı zarar gördü.

Yangının çıktığı bölgede bulunan Kabalar köyünde ikamet eden Raşit Aktaş; “Bizim geldiğimizde yangın büyümüştü öte yandan alevlenmiş, elektrikten çıktı deniliyor ama biz görmedik nasıl olduğunu yaklaşık 3 dönümlük alan zarar gördü. yangına hemen müdahil edildi” dedi. (İha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER