Hanönü’de Çevre ve İş Güvenliği Haftası etkinlikleri

Hanönü ilçesinde faaliyet gösteren özel bir bakır madeni işletmesi tarafından Çevre ve İş Güvenliği Haftası nedeniyle ilçede tiyatro gösterisi düzenledi.

Hanönü’de Çevre ve İş Güvenliği Haftası etkinlikleri
banner72

İlçede faaliyet gösteren Acacia Maden İşletmeleri tarafından; çalışanlara ve Hanönü Çok Programlı Anadolu Lisesi Maden Teknolojileri Bölümü öğrencilerine iş güvenliği ve çevre konularını içeren farkındalık ve davranış değişikliği temalı eğitim ve tiyatro gösterisi düzenlendi. “Her hafta ISG ve Çevre Haftası” sloganıyla hazırlanan tiyatro gösterisine, Hanönü Kaymakamı, Hanönü Belediye Başkanı, Acacia Maden personeli katıldı.

Ayrıca Acacia Maden tarafından Çevre Haftası nedeniyle Hanönü’de bulunan ilköğretim ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak “Çevremizi Koruyalım” temalı tiyatro gösterisi düzenlendi. 2 gün boyunca 5 seans olarak gerçekleştirilen tiyatro etkinliğine 450 kişi katıldı. Tiyatro gösterisinin ardından öğrencilere Türkiye Madenciler Derneği Minik Madenci Dergisi, çam tohumu ve geri düştürülebilen malzemelerden yapılmış hediyeler dağıtıldı.

Acacia Maden İşletmeleri’nden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi; “Acacia Maden İşletmeleri, yürütmekte olduğu tüm çalışmalarında çalışanlarının, yüklenicilerinin, ziyaretçilerinin ve bölge halkının kişisel sağlık ve güvenliğini azami derecede önemsiyor. 7 yıllık inşaat ve üretim dönemi boyunca etkin iş güvenliği önlemleri sayesinde önemli bir iş kazası meydana gelmedi. Çevrenin korunmasına yönelik çalışmalar kapsamında uzman akademisyenler tarafından biyoçeşitlilik çalışmaları yürütülüyor. Şirket bünyesindeki atıkları kontrol altına alarak, gelecek nesillere temiz, gelişmiş bir Türkiye ve yaşanılabilir bir dünya bırakmak için Acacia; “Sıfır Atık” prensibi çerçevesinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı.” (Hasan Yılmaz)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER