Azdavay'da köprü yıkıldı

Bir çok ilçede olduğu gibi Azdavay ilçemizde de sel meydana geldi

Azdavay'da köprü yıkıldı
banner72

Bir çok ilçede olduğu gibi Azdavay ilçemizde de sel meydana geldi. İlçenin en merkezi bölgesinde araçlar, selin etkisiyle sürüklenirken;  ilçe genelinde selden etkilenen bölgelerde ciddi maddi hasarlar meydana geldi. Ayrıca, yoğun sel suları nedeniyle şehir merkezindeki köprü yıkıldı.

Azdavay ilçesinde dün sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağış sonrası sel baskınları yaşandı. Aşırı yağışlar nedeniyle Azdavay’dan geçen çay taştı ve birçok araç ile iş yerinin su altında kalmasına neden oldu.  

Meteoroloji Kastamonu İl Müdürlüğünün kuvvetli yağış beklentisini açıklamasının ardından dün akşam saatlerinden itibaren bölgede sağanak yağışlar sürüyor. Sabah saatlerinde Kastamonu’nun Azdavay ilçesinde aşırı yağışlar nedeniyle ilçeden geçen çay taştı. Çayın taşması ve sağanak yağış nedeniyle birçok araç ve iş yeri sel sularının altında kaldı. Vatandaşlar, iş yerlerindeki suları tahliye edebilmek için çaba sarf ederken, belediye, DSİ, Karayolları, itfaiye, İlçe Özel İdarede sel sularının tahliyesi ve kapanan yolların tekrar açılabilmesi için aralıksız çalışmalarını sürüyor. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER