Araç’tan cezaevi kütüphanelerine destek

ADALET Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği, ceza infaz kurumu kütüphaneleri için düzenlenen “Bir Kitap, Bir Umut” kitap bağış kampanyası, Araç ilçesinde de başlatıldı

Araç’tan cezaevi kütüphanelerine destek
banner72

ADALET Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği, ceza infaz kurumu kütüphaneleri için düzenlenen “Bir Kitap, Bir Umut” kitap bağış kampanyası, Araç ilçesinde de başlatıldı.

Araç Adliyesi önünde düzenlenen törene Kaymakam Cengizhan Ankara, Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Fatih Tunçay, Savcı Abdussamet Kaya, Araç Açık Cezaevi 2’nci Müdürü Ömer Arıcan, adliye çalışanları ve Araç Açık Cezaevi infaz koruma memurları katıldı. Açılış konuşmasının ardından protokol üyeleri tarafından, başlatılan kampanyaya kitap bağışında bulunuldu. Kampanya kapsamında Belediye Başkanlığı tarafından kitap ve ansiklopedi bağışı yapıldı.

Kitap bağış kampanyasının 16 Haziran Çarşamba gününe kadar devam edeceği ifade edilirken, kampanya süresince bağış yapmak isteyenlerin, ilçe adliyesi önünde kurulan standa bağış yapılabileceği bilgisi verildi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER