Araç’ta yöresel bez dokumacılığı yaşatılıyor

Araç Belediyesi, İlçe Halk Eğitim Merkezi ve Kastamonu İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliğinde “Bereketli Eller Öğreniyor, Üretiyor” Projesi kapsamında açılan Yöresel Bez Dokumacısı Kursu sona erdi.

Araç’ta yöresel bez dokumacılığı yaşatılıyor
banner72

Kurs sonunda düzenlenen sertifika dağıtım programına Araç Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya ve eşi Sema Sarıkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Aydın, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nilgün Kömeç Kebeci,  Belediye Meclis Üyesi Aziz Özelci, Araç Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Abdullah Aydın, Araç ilçesi esnaflarından Salih Acıl ve kursiyerler katıldı. 

SARIKAYA; “DOKUMACILIĞIN YAŞATILMASI VE GELECEK NESİLLERE AKTARILMASINI HEDEFLİYORUZ”

Araç Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Belediye Başkanlığımız, Kastamonu İŞKUR ve Araç Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle gerçekleştirilen Yöresel Bez Dokumacısı kursunun sonuna geldik. Dokumacılığın yaşatılması, gelecek nesillere aktarılması ve bunun yanında meslek edindirme ve aile bütçesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen kurs boyunca kursiyerlerin hem gelir elde ettiklerini hem de bu önemli sanatı öğrendiklerini ifade ederken, katılım sağlayan kursiyerlere ve kurslarda destek olan kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER